Чому в Ужгороді вимощують неякісну бруківку
Багато вулиць обласного центру Закарпаття викладено бруківкою, що далека від ідеалу. Таке дорожнє покриття не витримує морозів і розсипається.
Хоча в Ужгороді десятиліттями борються з рекламою і білбордами, що може приносити реальні гроші у бюджет, тротуари в історичній частині: набережні, вулиці Волошина, Корзо, площі Фенцика, Театральна, Поштова вимощено неякісною бруківкою зі шлакоблоків.
Або, скажімо, на проспекті Свободи бруківку виклали не так давно. Та вона вже відколюється, відвалюється, руйнується і має дуже дешевий вигляд.
У той же час у таких маленьких населених пунктах області, як Хуст і Виноградово центральні частини викладені кам’яною бруківкою належної якості. Не кажучи вже про такі міста, як Київ та Львів… Для прикладу, у Тернополі мерія карає підрядні організації за неякісне покриття штрафами. Ремонтні роботи контролює особисто мер… а дорожники переробляють недопрацювання власним коштом.
Тож чому в Ужгороді дороги вистеляють дешевим матеріалом?
І чому владу це влаштовує?
Чому в нас працюють не на совість, а, як кажуть, «про людське око» , так, щоб покриття послужило кілька років, а далі аби його знову змінювати…
Як правило, така робота є лише імітацією виробничого процесу.
Хоча в нас на дороги списуються чималі гроші, та більша частина з них у плачевному стані.
Навіть на центральних вулицях нерідко як асфальтове, так і бетонне покриття потребують кращого…
На багатьох об’єктах, що ремонтувалися не так давно, чимало недоліків.
Чого не можна сказати про старе покриття, викладене ще чехами.
Така кам’яна бруківка є вічною і завжди гарною.
Але, на жаль, «не модернізованих» у плані покриття вулиць в Ужгороді дуже мало.
Дивно, як століття тому дороги в нашому місті були кращими, ніж зараз… у добу комп’ютерних технологій та надсучасних комунікацій…
Невже теперішні будматеріали настільки поступаються у якості старим… або просто закуповується не те що треба.
Тротуарна плитка повинна бути або гранітною, або кам’яною, а не зі шлакоблоків, як економ-варіант. Альтернативи не має бути, бодай центр має бути привабливим.
Адже як гарно, коли площу Народну біля ОДА, вулицю Довженка вимощено якісним покриттям. Навіть у дворі церкви біля озера Кірпічка нормальна бруківка.
Із року в рік ми чекаємо, що в Ужгороді от-от почнеться справжній туристичний бум, що після втрати Криму Закарпаття стане Меккою для гостей…
Але для цього відвідувачів потрібно зустрічати дійсно добре розвиненою інфраструктурою та якісними дорогами, бодай в Ужгороді, який є столицею області.
Тож хоча б головні вулиці міста мають мати престижний вигляд, повинні бути вимощені гарною, рівною і якісною бруківкою.
Марія УЖАНСЬКА, газета «Наш Ужгород», ексклюзивно для zakarpatpost.net