Сезон кавунів. ТОП-10 фактів про користь ягоди для здоров’я

Сезон кавунів у самому розпалі, і це чудово, оскільки ці солодкі та соковиті ягоди не тільки вгамовують спрагу, але й приносять величезну користь для здоров’я.

Експерти порталу Care2 розповідають про 11 переваг для здоров’я, які забезпечує кавун. Так що не лінуйтеся сходити на ринок або до супермаркету і купити великий і смачний кавун, пише НВ.

1. Кавун є одним з найкращих джерел лікопіну – речовини, яка забезпечує таким продуктам, як кавун, помідори, гуава, шипшина, суниця і грейпфрут, рожево-червоний відтінок. Численні дослідження показують, що споживання лікопіну знижує ризик розвитку раку простати і раку молочної залози.

2. Згідно з дослідженням учених з Техаського університету в Остіні, кавун стимулює кровоносні судини і підвищує лібідо.

3. Лікопін, який міститься в кавуні, також зменшує ризик захворювань серця, атеросклерозу і підвищеного кров’яного тиску.

4. У кавунах міститься амінокислота цитрулін, з якої утворюється аргінін, що запобігає накопиченню жиру в клітинах.

5. Коли при вживанні кавуна цитрулін перетворюється на аргінін, в організмі людини синтезується оксид азоту. Це запобігає нападам стенокардії, підвищенню тиска і ризику серцевих захворювань.


© Pixabay

© Pixabay

 


6. До складу кавуна входять флавоноїди, каротиноїди та тритерпеноїди, які мають потужні антиоксидантні властивості, запобігають хворобам і уповільнюють процес старіння.

7. У кавуні міститься багато глутатіону, який є важливою поживною речовиною, необхідною для підтримання здоров’я печінки.

8. Кавун має високий вміст бета-каротину, який необхідний для здорової шкіри, і вітаміну С, який підвищує імунітет.

9. Кавун очищує організм, виводить токсичні речовини.

10. Кавун на 92% складається з води, що зволожує клітини і запобігає зневодненню організму.

І ще…

Завдяки великій кількості антиоксидантів та інших поживних речовин кавун чинить на організм протизапальну дію, бореться з десятками серйозних хронічних захворювань, починаючи від артриту та закінчуючи раком.

zakarpatpost.net