Як закарпатець знайшов на городі п’ятдесят плазунів, а діти намагаються приручити ящірок
Стільки ящірок, що розгулюють Закарпаттям і навіть не ховаються від людей, не було давно.
Краяни бачать їх щодня і дехто навіть намагається зловити, приручити, забрати в квартиру чи в будинок.
Звісно, лускаті – істоти дикі і їм найкраще житина волі. Однак тішить, що закарпатці від них не бояться і не знищують.
Інша справа – плазуни.
Днями до редакції zakarpatpost.net надійшло повідомлення з Хуста про те, що змій у місті стільки, що вони заповзають навіть у будинки мешканців приватного сектору.
«Живемо ми недалеко від поля, на околиці. У цьому році в городі син знайшов більше п’яти десятків вужів. Коли він косив траву, плазуни аж підскакували. Але до такого сусідства ми навіть звикли. Утім нещодавно у себе на кухні я виявила абсолютно чорну змію. Точно не вужа. Дуже боялася, що вкусить. Син її вбив. Після цього випадку стає страшно, адже в нас з’являються раніше невідомі плазуни», написала Наталія Дячок.
Утім… біологи запевняють, що отруйних змій у містах області немає, єдиний небезпечний плазун – гадюка, але мешкає він тільки в лісах, подалі від людських очей.
Тож, скоріш за все, боятись не варто.