Під облрадою активісти пікетують проти звернення до Президента щодо закону про освіту
Перед будівлею облради зібралося кілька десятків активістів з плакатами. Поліцейських, які забезпечують правопорядок, вдвічі більше за протестувальників. Активістів не пропускають у приміщення облради, хоча на вулиці йде дощ.
Напередодні українські національно-патріотичні організації Закарпаття зареєстрували звернення із закликом до депутатів обласної ради “не голосувати за антиукраїнський проект звернення до Президента України щодо новоухваленого закону України “Про освіту”. Його текст оприлюднила у Facebook прес-служба закарпатського осередку організації “Україна Соборна”, повідомляє Укрінформ.
![](https://static.ukrinform.com/photos/2017_09/1505984391-3260.jpg)
Нашгадаємо, що 20 вересня в Ужгороді відбувся мирний пікет біля Генконсульства Угорщини – патріотичні організації висловили невдоволення критикою з боку угорської сторони нового закону “Про освіту”, який нібито утискає права угорськомовних жителів Закарпаття.
Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон “Про освіту”, який, зокрема, врегульовує питання використання української мови в галузі освіті. 19 вересня його підписав голова Верховної Ради Андрій Парубій.
Закон передбачає перехідний період для дітей, які вступили на навчання до 1 вересня 2018 року та зараз навчаються мовами нацменшин, до 1 вересня 2020 року. З 1 вересня наступного року дошкільну і початкову освіту діти можуть здобувати мовою відповідної національної меншини, при цьому паралельно вивчаючи державну.
З 5 класу діти національних меншин починатимуть навчатися державною мовою, а мову нацменшини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї чи кількох дисциплін.
![](https://static.ukrinform.com/photos/2017_09/1505984394-2828.jpg)
Водночас офіційні органи низки країн, які мають велику діаспору в Україні, висловили протест з приводу ухвалення цього закону.
Статтю 7 закону “Про освіту” направлено на експертизу до Ради Європи.
Фото: Сергій Гудак