АНОНС. Як на Закарпатті гадали по голубцях
Розкриваємо таємниці улюбленої страви.
Без голубців не обходиться жодна закарпатська гостина. У нас цю страву подають на хрестини, дні народження, навіть на похорон.
- Вподобайте сторінку Домашня кулінарія
За що ж так полюбили закарпатці голубці? Страва, до слова, не є суто нашою родзинкою. Її готують і в країнах Сходу, і в Європі, однак усюди голубці різні. Немає двох господинь, які б приготували одинакові голубці.
Газета «ПОРАДИ» вирішила дослідити історію однієї з найпоширеніших в Україні страв – голубців. Крім того, вашій увазі представляємо один із рецептів страви
Подали голубці – збирайтеся додому
Оскільки на Закарпатті багато кулінарних фестивалів, голубцями пригощають охочих не лише вдома, але й на подібних заходах. При цьому розмаїття страви справді часто вражає.
Роблять голубці як маленькі, величиною, як палець, так і гігантські – на цілу долоню. Це вже кому як більше подобається.
Але далеко не всім відомо, чому голубці стали голубцями, принаймні у нас, адже угорською, приміром, назва страви перекладається, як фарширована капуста.
Цікаво, що закарпатці спочатку готували голубці виключно на весілля і вони символізували пару голубів, а точніше – наречених, яким бажали любитися, як голуби. Згодом без голубців вже не обходилося жодне домашнє свято.
Тим більше, що закарпатці – люди надзвичайно гостинні і на застіллях часто стільки наїдків, що очі аж розбігаються. І тим не менше… досі голубці – страва особлива. Вона – не просто пригощання, а символ… знак того, що після них пора збиратися додому.
«Голубці подали, усі із-за столу встали»,- кажуть місцеві.
Надзвичайно цікаве продовження читайте у свіжому номері газети «ПОРАДИ»!
Купуйте газету «ПОРАДИ» у кіосках або передплачуйте на своїй пошті! Передплатні індекси 91145, 91146, 86100, 86101.