Легендарний водоспад Шипіт: у яку пору року найкраще відвідати
Водоспад Шипіт є дивом Закарпаття, на яке щорічно приїжджають подивитись тисячі туристів.
Водоспад знаходиться в ущелині річки Пилипець та має висоту 14 метрів.
Як утворився водоспад Шипіт
Шипіт утворився через розмивання гірської породи потоком Пилипця, а бере свій початок з підземного джерела на горі Великий Верх.
Але є і народна версія виникнення водоспаду: колись у селі Пилипець жили дівчина Марійка – із заможної родини та її коханий Іван – із бідної. Родина дівчини була проти зустрічей з хлопцем та заборонила їм бачитись. Але закохані не зважали на це і почали таємно бачитись на горі Високий Верх.
Пізніше мати Марійки дізналась про це, прийшла на місце їх зустрічі та почали сипати прокльони. Через це почалася злива з громом і потоки, що сходили з гір, забрали молоду пару у прірву. На тому місці і виник водоспад.
Після того мати постійно приходила на це місце і одного разу почула голос доньки, яка шепотіла слова кохання Івану. Так і виникла назва Шипіт.
Також є версія, що найменування водоспаду походить від слова «шепіт», бо звук спадаючої води нагадує шепотіння.
Коли водоспад Шипіт найкрасивіший
Звичайно, що водоспад зачаровує у будь-яку пору року, але місцеві радять приїжджати саме навесні під час танення снігу, який збільшує потік води або восени, під час сезону дощів, коли річка стає повноводною.
Влітку – занадто спекотно і водоспад виглядає, як маленький струмок, а взимку наполовину замерзає через що ви не зможете побачити вражаючий потік води.
Водоспад Шипіт восени
Фестиваль Шипіт
Це місце має що запропонувати відвідувачам крім краси та надзвичайно гарних краєвидів – це фестиваль на честь свята Івана Купала, який проходить на початку липня. Його організовують ще з 1993 року, з’їжджаються представники неформальних угрупувань з України та сусідніх держав. На цьому фестивалі знайдуться розваги для всіх: дитячі конкурси, «Міс Шипіт» та інші заходи.
Засновниками фестивалю є подружжя ужгородських представників хіпі-культури Чарлі та Шара.
«Шипіт» став темою книги «Трохи пітьми» Любка Дереша, втім події в книзі є вигаданими.
Водоспад Шипіт взимку
Поруч із водоспадом ви знайдете лавки із сувенірами, гарячим вином та прохолодними напоями.
Також там є двомісний крісельний підйомник, на якому можна піднятися в гори, а на вершині Гемби можна випити кави або назбирати смачної чорниці. Якщо від цієї гори пройти схилами Великого Верху, то ви дістанетесь гори Стій, а місцеві краєвиди зроблять вашу поїздку незабутньою, повірте.
Фото pmg.ua
Як дістатися до водоспаду Шипіт
Водоспад Шипіт знаходиться в ущелині річки Пилипець, на окраїні одноіменного села Пилипець, пише ukraine-is.
Доїхати до Пилипця можна зі Львова потягом Львів-Мукачево або з Києва потягом Київ-Чоп. Вийти треба на станції Воловець, звідти автобусом/таксі/машиною дістатися до Пилипця, де і знаходиться водоспад Шипіт.