Старовинні страви. Чи знаєте ви, що таке затірка
Сьогодні у нас в гостях газета «Домашня кулінарія». У ній ви можете знайти найцікавіші рецепти закарпатської кухні та страви інших народів світу – традиційні та авторські, знайомі та маловідомі. Рецепти з фотографіями, багато цінних порад, рекомендації експертів та багато іншого – на 32-х кольорових сторінках унікального щомісячного видання «Домашня кулінарія».
Будьте королевою кухні, готуйте разом із нами та дивуйте близьких своїми талантами!
>>> Вподобайте сторінку закарпатської газети «НЕДІЛЯ» у Facebook
Якщо мачанка – від слова «мачати», то затірка – від «затирати».
Затірка буває тільки солона. Вона має значно густішу консистенцію, ніж маченка, і використовується як начинка для пиріжків, пончиків чи солоних налисників.
Як і у випадку приготування маченки, спочатку потрібно підсмажити на пательні подрібнену цибулю (можна додати й інші улюблені овочі – натерту моркву, подрібнений солодкий перець тощо). Важливо, щоб підсмажені овочі виділили достатньо рідини, щоб затірка вийшла не давкою. Насипте в суху мисочку чи тарілку трохи борошна і поволі, помішуючи, всипайте до підсмажених овочів. Кількість доданого борошна визначається в процесі. Однак варто зважати, що приготовлена затірка буде загусати і після приготування. Тому в кінці смаження затірка повинна мати консистенцію густої сметани.
Метод затирання можна використовувати, коли інша приготовлена начинка для пиріжків вийшла занадто рідкою і розпливається. Тоді її можна нагріти на сковорідці і затерти борошном, яке вбере зайву вологу. (Наприклад, у смаженій капусті).
Як і у випадку з маченкою, затірка може бути приготовлена і на підсмаженому м’ясі чи грибах. Здавна, якщо то був не піст, додавали в затірку і шкварочок.
Купуйте газету «Домашня кулінарія» у кіосках або передплачуйте на своїй пошті! Передплатний індекс: 68339
Валентина ПОПЕЛЮШКА, газета «Домашня кулінарія» ексклюзивно для zakarpatpost.net