Як майбутні закарпатські журналісти здавали творчі іспити
Оцінювало творчі доробки першокурсників поважне журі з викладачів та відомих медійців-практиків.
Днями першокурсники відділення журналістики захищали свої творчі доробки, які втілювали в життя в рамках дисципліни «Основи журналістики». Завітали на захід дебютантів представники ЗМІ, викладачі, колеги зі старших курсів. Побачити, яке цікаве навчання на відділенні журналістики, мали нагоду й абітурієнти.
>>> Вподобайте сторінку закарпатської газети «НЕДІЛЯ»
Вправа «Слово», газета власного виробництва, огляд преси, 5 публікацій, командний радіопакет — ці завдання пам’ятає кожен студент-журналіст. Однак захист цих робіт щороку виходить на новий рівень.
– «Основи журналістики» — курс, покликаний ознайомити студентів із різними видами медійних робіт, дати уявлення загалом про майбутній фах. До цього ми підійшли не формально, а запозичивши досвід із європейської системи освіти, де заняття відбуваються у формі тренінгів, — зауважив на початку заходу завідувач кафедри Юрій Бідзіля.
Саме він читав лекції з «Основ журналістики», а практичні заняття проводила викладач Наталія Толочко.
Опанувати верстку газет юнакам і дівчатам допомагала магістрантка, кореспондентка «Погляду» Мирослава Гараздій.
Першокурсники представили різні за спрямуванням друковані видання: суспільно-політичні, патріотичні, благодійні, про психологію особистості, страхування життя, чоловічі, жіночі, спортивні, для мандрівників, любителів музики, танців, фотографії.
Також аудиторія почула фрагменти передач на хвилях радіо «Ендорфін», «City», «Like Music», «Арт», «Gore» і завдяки вправі «Слово» (імітація роботи на телебаченні) дізналася більше про авантюризм, гуманізм, критику й папараці.
Усі роботи оцінювало журі, яке наприкінці заходу дало свої настанови майбутнім журналістам, пише видання mediacenter.uzhnu.edu.ua
Голова журі, головний редактор газети «Неділя» Михайло Носа порадив звернути увагу на інформаційні видання, адже першокурсники представили переважно спеціалізовані газети.
Випускник відділення, радіоведучий, засновник радіо «Єден» Олексій Уманський: «Здивований, що всі зосередили увагу на цільовій аудиторії. Зізнаюся, коли навчався на першому курсі, не думав про це». Радійник наголосив: важливо підбирати фон, заставку до програм, мати відповідний настрій, висловлювати власну думку, адже це допомагає встановити зв’язок зі слухачами, фантазувати.
Редактор телеканалу «Тиса-1» Тетяна Вашаргелі порадила застосовувати українську мову, бо чимало першокурсників називали свої медіапродукти англійською, не хвилюватися, враховувати гонорари журналістам при формуванні ціни видання.
Шеф-редактор програми «Ранок на Тисі» Ростислава Джумурат: «Під час вправи «Слово» дивилася на тих, хто виступав, «із прицілом» – як на потенційних ведучих ранкової програми. Розумію, наскільки це відповідально для студентів, але раджу не показувати хвилювання».
Випускниця УжНУ, журналістка, SMM-менеджер Евеліна Гурницька: «Добре, що кожне презентоване видання має свою аудиторію, вразив дизайн і загалом творчий підхід першокурсників. Згадую свій захист робіт і усвідомлюю: рівень зріс».
Доцент кафедри журналістики, головний редактор газети «Погляд» Володимир Тарасюк: «Не соромитися, презентуючи власні доробки».
Юрій Бідзіля: «Рівень робіт різний, але бажання є у всіх, і це тішить. Перший крок в інформаційний простір ви зробили, і він був удалим. Тож журі довго сперечалося, кого назвати найкращим».
Леся Поліха: «Першокурсників характеризують три слова: натхнення, позитив та енергія. Тож хай вони не покидають вас упродовж усього навчання!»
Судді врешті оголосили переможців у різних номінаціях. Так, найкращими визнали газети «Time to travel» Анни-Ніколетти Цап, «Сезам» Ірини Неменущої, «Кар’єрист» Каріни Негрі. Також у переддень заходу на відділенні тривало голосування, у результаті якого приз глядацьких симпатій здобуло видання «Сучасність» Вікторії Кенідри. Між іншим, дівчина разом із колегами Ніколеттою Цап і Тетяною Проданець найвдаліше виступили у вправі «Слово». А от серед радіопакетів журі підкорили програми на «Like Musik FM», «City FM» і «Ендорфін FM».
Під час заходу Михайло Носа назвав авторів найоригінальніших медіатекстів про виставу, присвячену 15-річчю газети «Неділя». Усі учасники конкурсу отримали подарунки, а ще редактор «Неділі» передав на кафедру книжкові новинки для журналістів і рекламників.
Захист творчих робіт став однією з перших знакових подій у студентському житті новачків відділення журналістики, а в четвер, 14 грудня, вони разом із колегами з інших спеціальностей великої філологічної родини відсвяткували День першокурсника.
Про це читайте найближчим часом на сайті Медіацентру УжНУ.
Ольга Брайлян, фото Віталія Завадяка