Дороге житло та молочка – наша землячка розповіла про ціни і життя в Чехії

Орієнтовна сума на перший місяць, не враховуючи житло – 6-7 тисяч гривень.

Про це пише Gazeta.ua.

Ксенія Формос, яка живе і вчиться в Празі, розповіла про ціни на житло в Чехії, вартості продуктів і роботі в республіці.

Найбільше грошей йде на дрібні витрати

“Якщо ви студент і зібралися переїжджати в Чехію, приготуйтеся до витрат. Перші місяці – найвитратніші. У мене вони починалися від покупки проїзного, включали переклади документів у перекладачів, але найбільше грошей іде на побутові дрібниці: постільна білизна, кухонне приладдя, ковдри, подушки, праски, тазики – все, що ви звикли бачити вдома. Якщо переїжджати в гуртожиток, вам пощастило, і деякі речі на зразок постільної білизни і ковдри купувати не потрібно, що в Чехії вам полегшить життя на дві-три тисячі гривень “, – розповідає Ксенія.

Орієнтовна сума на перший місяць, не враховуючи житло – 6-7 тисяч гривень.

Ціна залежить від зручностей і спальних місць в кімнаті

Найдорожче житло – біля метро

“Ціни на житло варіюються в залежності від міста та віддаленості від центру. У Празі за двокімнатну квартиру в десяти хвилинах на трамваї від центру міста можуть сміливо попросити 25 тисяч крон на місяць (29 548 грн), в районах кінцевих станцій метро вже в два рази менше – близько 12-15 тисячі крон (14 183-17 729 грн) за студію з меблями. Зняти окрему кімнату – від 7 тис грн. Ця ціна може не включати в себе інтернет і комунальні послуги, що як мінімум ще 1.700 гривень на місяць”, – каже Ксенія Формос.

Студенти також можуть жити в гуртожитку за 3 545-7 091 грн в місяць. Ціна залежить від зручностей і спальних місць в кімнаті. За місце в “двійці” з душем, туалетом і кухнею на поверх я плачу 3 664 гривень на місяць, плюс близько 118 гривень віддаю за оренду пральної машини без порошків, гелів і смягчителей.

У Брно за 15 365 – 17 729 грн можна зняти хорошу “однушку” в спальному районі міста, ціна за кімнату в квартирі для одного – 5900-7000 грн, на гуртожитки ціни точно такі ж, як і в Празі. У Ческе-Будейовіце кімнату в центрі міста студент зніме за 4 373 -4 727 гривень.

Ціни на продукти в два-три рази вище, ніж в Україні

Чим “молочка” дорожче – тим краще

“Ціни на продукти в середньому в два-три рази вище, ніж в Україні. Цієї зими десяток курячих яєць коштував 40-50 крон, три роки тому вони коштували 25-27. Молочні продукти теж в два-три рази дорожче, і чим дорожче – тим краще. Овочі навіть в літній сезон як мінімум в два рази дорожче. Кілограм помідорів – 35-47 грн. З м’яса тут дорожче яловичина і курка – близько 190 грн за кілограм”, – додає Ксенія.

zakarpatpost.net