Мама закарпатського генія розповіла про те, як він у 9 років вдало прооперував кішку Кісу. ЕКСКЛЮЗИВ
Закарпатська газета «НЕДІЛЯ» першою написала про геніального закарпатця Валентину Фречку з Сокирниці, який нещодавно виборов золото на олімпіалі геніїв у США.
Ми поспілкувалисяч з мамою хлопця і вона розповіла про те, коли помітила, що її син не такий. як інші діти.
Наталія Фречка – людина скромна, про багато здобутків сина замовчує. Але журналісту газети «НЕДІЛЯ» вдалося дізнатися один вражаючий факт – хлопець ще малим прооперував і врятував від смерті кішку.
«Тоді Валентин навчався у третьому класі. На нашу кицю Кісу напали собаки і сильно покусали. Кісточка на лапці була сильно пошкоджена, кошенятко мало приблизно рік і дуже мучилося, я взагалі хотіла його присипити. Але син не дав цього зробити. Він сказав, що врятує Кісу. Загалом він дуже любить природу та тварин. Тож він написав мені на папірці, що йому потрібно, і відправив до аптеки. Наркозом послужили таблетки від головного болю, причому він точно знав, що саме і в якій кількості вводити кошеняткові. Далі, коли Кіса заснула, він зробив розріз, вибрав уламки, випрямив кісточку, зашив, наніс гіпсову пов’язку, замотав бинтом. І кішка не просто вижила, а живе досі, причому – здорова та повна сил», – поділилася спогадами жінка.
Валентин дуже комунікабельний, у нього багато друзів. Але часу для спілкування мало. Хлопець полюбляє активний відпочинок, займається спортом, на велосипеді побував у Рахові. До їжі хлопець невибагливий, їсть все, але найбільше овочів та фруктів. Однак головне для нього – гарна подача страв, йому подобається, коли їжу не просто викладено на тарілку, а прикрашено. Та мама найбільше переймається, аби Валентин був ситим і щоб не перевтомлювався.
«Він уміє і сам усе приготувати. Прийде зі школи раніше за нас і може потушкувати картоплю на всіх або посмажити. Готує він дуже смачно. Загалом усе йому вдається легко і до всього він прикладається з великою відповідальність», – наголошує Наталія.
А от щодо останнього винаходу Валентина з папером із опалого листя, який і приніс йому таку популярність, то до дослідження хлопця надихнула любов до лісу, до природи, до Карпат, які нещадно гублять. Йому дуже подобається гуляти між дерев і якось одного разу, розмірковуючи над тим, як би вберегти більше лісу, юнак побачив, що під ногами багато листя, яке ніхто не використовує, а дехто взагалі спалює. Тому він почав думати, що б із нього можна зробити. Так йому й прийшла в голову ідея з папером. Технологію розробив сам. На ньому можна малювати, друкувати на принтері, із нього вже роблять екопакети.
Юний геній на досягнутому зупинятись не збирається, у нього у планах ще багато різних розробок. А ми можемо тільки пишатися, що на Закарпатті росте така талановита молодь.
Марина АЛДОН, закарпатська газета «НЕДІЛЯ», екслюзивно для zakarpatpost.net