Рослина-домашній рятівник. Рецепти, що повертають чоловічу силу
Чому закарпатським чоловікам не можна зловживати чаєм із звіробою?
Ще грецькі лікарі Діоскорид та Пліній застосовували в медицині цю рослину. В середні віки знаменитий Парацельс часто рекомендував і не без успіху використовував звіробій, пише популярна на Закарпатті газета «ПОРАДИ».
Стародавні знахарі казали, що трава звіробою має велику силу й може зцілити від дев’яноста дев’яти хвороб. У народі існувало повір’я, що звіробій – це «зброя проти відьом і чортів», тому люди давали цій рослині різні імена: божа трава, божа милість, трава ісусових ран, іванове зілля, кров’яна трава, жорстке сіно, ранова трава, стокровиця, калмицький чай, божа крівця, заяча крівця, стокрівця, святоянське зілля, пожарниця тощо.
Заготовляти звіробій треба під час цвітіння. Збирають квітучі верхівки зі стеблом завдовжки 25-30 см, без грубих безлистих частин. Сушать, розстеливши тонким шаром, у тіні. Висушену траву звіробою обмолочують, відділяючи стебла, зберігають не більше трьох років.
Часто звіробій вживають не тільки як ліки, а й п’ють як чай, який, до речі, приємний на смак, колір та запах. Але зловживати ним не можна. Ця рослина не шкідлива, але через її слабу токсичну дію її не можна приймати впродовж тривалого часу, оскільки можуть з’явитися неприємні відчуття у правому боці та гіркота у роті, кропивниця.
Після прийому чаю (настою) з трави необхідно утримуватися від засмаги, адже звіробій підвищує чутливість шкіри до ультрафіолетових променів. Вагітним жінкам також небажано приймати звіробій у чистому вигляді (тільки у зборі з іншими лікарськими травами). Занадто міцний чай викличе симптоми гострого гастриту (спазми і болі в кишечнику). Але найпідступніший звіробій для чоловіків: при тривалому вживанні, від трьох тижнів і більше, може виникнути тимчасова імпотенція, більшість навіть не здогадується, з чим це пов’язано. На щастя, через кілька тижнів після припинення прийому препаратів усе нормалізується.
Слід зазначити, що перед прийомом звіробою спершу необхідно проконсультуватися з лікарем. І тоді ця диво-рослина стане вашим помічником та рятівником.
Народні рецепти
* По столовій ложці суміші звіробою звичайного, деревію звичайного і коріння дягелю (дудника) лікарського, взятих порівну, залити склянкою окропу, настояти. Випивати за півгодини перед сном при розумовій перевтомі, нервовому перенапруженні, безсонні.
* Свіже листя звіробою залити соняшниковою олією (1:4), помістити прозору ємність на сонце на 21 день. Процідити і зберігати в холодильнику (для лікування різних шкірних захворювань, ран та опіків).
* Можна також приготувати мазь. Суху траву звіробою, бажано стерту в порошок, змішати з рослинною олією і скипидаром у такій пропорції, щоб вийшла кремоподібна маса. Регулярно, протягом дня, втирати у хворі місця при травмах, ударах, остеохондрозі, болях в суглобах.
* Для усунення поганого запаху з рота і для зміцнення ясен ротову порожнину прополіскують міцним наваром звіробою, а дехто для цього користується просто водним настоєм з нього.