Що трапилося на Закарпатті за день? Головні новини та події 3 серпня
День на Закарпатті був багатим на події
Якщо театр починається з вішалки, то, безумовно, місто, містечко, райцентр – з вокзалу чи станції. Ні обласний, ні районні центри Закарпаття не можуть похвалитися візитівками у вигляді автовокзалів чи автостанцій, пише газета «Неділя Закарпатські новини».
Споруди давно перетворилися на занедбані й захаращені притулки, платформи мають жалюгідний вигляд, а площі автовокзалів і станцій віддано в оренду різним фірмам та фірмочкам. Антисанітарія, бруд, обідрані фасади – все це стало звичайним атрибутом автостанцій. Діяльність багатьох із них супроводжується порушенням законодавства України, наказів Міністерства інфраструктури.
Жахливий вигляд станцій, які не підготували до початку курортного сезону, відлякує туристів. Хоча вони могли би стати цікавою родзинкою краю і сприяти розвитку туристичного бізнесу на Закарпатті. Ми чекаємо туристів, а транспортні ворота при цьому господарі приводити до ладу не поспішають. Оскільки наразі автовокзали є приватними, за їх благоустрій повинні відповідати господарі. І якщо всередині ще більш-менш наведено лад, то прилегла територія волає по допомогу. Про те, скільки «лівих» рейсів здійснюється перевізниками, зараз ми говорити не будемо – це інша, окрема тема. Ми розповімо про те, що ж бачать наші гості, коли, виходячи з автобуса, вперше ступають на закарпатську землю.
Газета «Неділя Закарпатські новини» побувала на автовокзалах трьох найбільших міст області – Ужгорода, Мукачева та Хуста. Враження від них, на жаль, не найкращі.
Зараз про ремонт доріг говориться дуже багато. Справді, на Закарпатті одні з найгірших в Україні доріг. Але на цьому питанні деякі політики піаряться і набирають собі політичні бали в очах людей.
Митний експеримент, на який зараз так любить нарікати влада, точніше акцентує увагу на тому, що гроші з нього відбирають у Київ, насправді виглядає трохи не так, як звикли думати закарпатці.
Та й не лише наші земляки. Дуже багато нарікань на те, що відібрані столицею гроші від перевиконання плану митницями, не можна спрямувати на ремонт доріг зараз і від керівництва Полтавської та Чернівецької областей.
Що ж насправді відбувається? У Закарпатській митниці ДФМ пояснили, що «перевиконані» кошти митниця спочатку офіційно відправляє у Київ, такі правила. Тоді Міністерство фінансів вирішує, якій саме області з цієї суми скільки грошей дати. Відтак коли гроші поділено, вони поступають на рахунки Держказначейства України, а звідти – у обласні казначейства й лише після цього вони поступають до обласних бюджетів, які тільки на цьому етапі можуть на щось витратити гроші.
Журналіст газети «Неділя Закарпатські новини» сфотографував унікальне гречане поле в Берегівському районі. Рослини власне вже доцвітають, але поля все одно гарні.
Біля села Чікош гречані посіви простягаються на сотні гектарів.
А над квітками невпинно трудяться мільйони бджіл, збираючи пилок, із якого потім буде гречаний мед.
Якщо Угорщина не надасть необхідних роз’яснень стосовно нової посади уповноваженого міністра по Закарпаттю, Україна готова реагувати жорстко, у тому числі – заборонити в’їзд посадовцю.
Про це заявив заступник голови МЗС України Василь Боднар у коментарі “Європейській правді”, йдеться у статті “Уповноважений на конфлікт: Будапешт дав старт новому загостренню з Україною”, пише Європейська правда.
Прикордонники Чопського загону спільно з митниками, завадили вивозу за кордон стародавніх монет.
“У пункті пропуску “Тиса”, що на кордоні з Угорщиною, в ході додаткового огляду мікроавтобуса Меrcedes української реєстрації прикордонники виявили 10 срібних монет часів Римської Імперії, яким близько 2000 років”, – повідомляє Держприкордонслужба.
Пакет зі срібними денаріями працівники пункту пропуску виявили серед посилок, які перевозили до Італії. Вартість такої знахідки визначатимуть експерти.
Розвиток Ужгорода неможливий без розвитку транспортного сполучення. У цьому переконаний міський голова Львова Андрій Садовий. Вчора він побував на Закарпатті у рамках Urban talks Львів & Ужгород, пише samopomich.ua.
«Закарпаття має потужний потенціал, – вважає Андрій Садовий. – Однак через брак потягів та фактичну відсутність летовища, регіон втрачає туристів, а унікальні санаторії, якими славиться Закарпаття — напівпорожні».
Яка екологнічна проблема є найбільш гострою для Закарпаття? Про це газеті «Неділя Закарпатські новини» розповіла еколог Оксана СТАНКЕВИЧ-ВОЛОСЯНЧУК.
– Якусь одну виділити неможливо, бо їх багато. Якщо говорити про основний наш ресурс, то передусім це – ліси, що займають 51 відсоток території Закарпаття. Крім того, для нас є надзвичайно важливими і річки, адже маємо найгустіше річкову мережу в Україні і в основному це – малі річки, від здоров’я яких ми всі залежимо. Саме через це ми такі чутливі до Свидовця, до Боржави, де формується річковий стік, адже всі процеси взаємозв’язані. Тобто, головне – ліси, річки і різноманіття видів. В іншій частині України усе це вже знищено, залишилося лише у нас, оскільки ми завжди були закапелком різних імперій. Але це й добре, з одного боку, адже в нас досі найбільш збережена природа, яка і є нашою найбільшою цінністю.
Повідомлення Генпрокуратури про те, що голова Виноградівської РДА мав угорський паспорт москаль назвав брехнею.
– Твердження прес-служби Генеральної прокуратури України про те, що в ході обшуку у голови Виноградівської райдержадміністрації Михайла Русанюка вилучено «паспорт громадянина Угорщини, що свідчить про подвійне громадянство останнього» – брехня, – заявляє Геннадій Москаль. – Насправді це не паспорт громадянина Угорщини, а посвідчення закордонного угорця, яке з 2001 року видається консульськими установами Угорщини етнічним угорцям та їхнім родичам, що проживають за межами Угорщини в багатьох країнах (у тому числі в Україні). Посвідчення закордонного угорця дає певні пільги, наприклад, безкоштовно відвідувати музеї чи бібліотеки, а також невелику знижку на проїзд у громадському транспорті Угорщини (не більше чотирьох разів на рік). Головна мета, з якою закарпатці масово зверталися за посвідченнями закордонного угорця, – це можливість отримання за спрощеною процедурою угорської (шенгенської) візи й так званої «малої візи» для прикордонного руху між Україною й Угорщиною. Аналогічні посвідчення видають й інші європейські країни, наприклад, Польща (Карта поляка) та Словаччина (Посвідчення закордонного словака).
2 серпня о 10:55 до ОКЦ повідомили про ймовірне утоплення в обласному центрі чоловіка 1986 р.н. в річці Уж.
О 13:00 особовим складом водолазно-рятувального відділення м. Ужгород АРЗ СП тіло потопельника знайдено та передано правоохоронним органам.