АНОНС. Закарпатське село, де живуть нащадки попа та чорнокнижники
А ще там народився перший губернатор області і жив у дуплі чорт
На Закарпатті чимало назв населених пунктів пов’язано з деревами. Проте є в нас і пташині села. Зокрема, на Свалявщині один із населених пунктів названо на честь голубів, пише газета «Неділя Закарпатські новини».
На території села люди жили в IV–III ст. до н. е. Про це свідчать археологічні знахідки, виявлені на території села. У старих архівних документах Голубине згадується вже в 1430 році. Про це йдеться у Вікіпедії.
Спочатку там мешкали 23 кріпацькі сім’ї, які мали 4 коней, 5 волів, 9 корів, 10 овець. Під час війни всі сім’ї знищили, а землі довго пустували. У 1671 році їх роздали для заселення кільком родинам. У 1870 році в Голубиному вже були 753 мешканці.
На пагорбі за школою стояла колись дерев’яна церква. Біля неї знаходилось кладовище. Церкву знищив грім. Сучасний кам’яний храм побудовано в 1814–1837 роках.
Наразі в селі проживає 2781 людина.
Про походження назви села існують дві версії. Обидві пов’язані з пернатими.
За першою з них, колись у заростях лози біля річки Пині водилося багато голубів. Частину з них село повинно було здавати власнику Мукачівського замку як оброк (податок).
За іншою, коли на територію тогочасної Угорщини, до складу якої входило Закарпаття, нападали вороги, прикордонна варта в Карпатах вогнищами, що запалювались на горах, повідомляла правителям Мукачівського замку про небезпеку. На сигнал вогнища з Голубиного випускали поштового голуба, який приносив у Мукачівський замок звістку про небезпеку.
Яка легенда, за свідченнями старожилів, дала назву селу? Чим ще відоме Голубине?
Про це та багато-багато іншого читайте у свіжому номері газети «Неділя Закарпатські новини».
Купуйте свіжий номер газети «Неділя Закарпатські новини» у кіосках або передплачуйте на своїй пошті!
У продажу із 27 вересня.