Погода у Закарпатті на сьогодні, 16 жовтня. Народні передбачення, повір’я

Сьогодні на Закарпатті буде досить теплий осінній сонячний день.

В Ужгороді та Мукачеві вночі буде +6, удень – +22 градуси.

Хмари вранці розсіються та більше в цей день на небі не з’являться. Без опадів.

У Хусті та Іршаві – вночі буде +5, удень – +22 градуси. Небо вкрите хмарами тільки вночі, вранці воно очиститься та буде ясним до самого вечора. Без опадів.

У Воловці – +5 уночі і  +19 градусів удень. Вранці у Воловці розпогодиться, нічні хмари зникнуть та до кінця дня більше не з’являться. Без опадів.

У Сваляві – +4 уночі і  +20 градусів удень. Небо у Сваляві вкрите хмарами тільки вночі, вранці воно очиститься та буде ясним до самого вечора. Без опадів.

У Тячеві нічна температура становитиме +7, денна – +23 градуси. У Тячеві хмари вранці розсіються та більше в цей день на небі не з’являться. Без опадів.

У Перечині – нічна температура становитиме +7, денна – +22.

У Перечині хмари вранці розсіються та більше в цей день на небі не з’являться. Без опадів.

У Великому Березному – вночі +5, удень – +21 градус. Від нічних хмар вже вранці не залишиться й згадки, та до самого вечора у Великому Березному буде триматися ясна погода. Без опадів.

У Берегові та Виноградові – вночі – +5, удень – +23. Від нічних хмар вже вранці не залишиться й згадки, та до самого вечора буде триматися ясна погода. Без опадів.

У Міжгір’ї – уночі  +4, вдень – +19 градусів. У Міжгір’ї хмари вранці розсіються та більше в цей день на небі не з’являться. Без опадів.

У Рахові – уночі  +2, вдень – +18 градусів. Вже з самого ранку у Рахові розпогодиться, та ніщо більше не буде нагадувати про похмуру ніч. Без опадів.

Цього дня вшановується пам’ять святого Діонісія Ареопагіта, єпископа Афінського. У народі цей день називали Дениса Позимового або Хлібник. Наші пращури вважали, що перший сніг за сорок днів до зими випадає, і у минулі часи цього дня насправді нерідко йшов перший сніг.

Народні прикмети на 16 жовтня

  1. Якщо людина народилася 16 жовтня, то його талісманом є гранат, а сам іменинник володіє здібностями до лікування.
  2. Якщо 16 жовтня боліла голова, то на поліно лягали і відпочивали деякий час. Використовували цибулю, часник, редьку і сіль, які, як вважалося, відлякують нечисть. 16 жовтня було прийнято вимовляти змови, позбавлятися від пристріту саме в цей день, що буде особливо ефективним.

zakarpatpost.net