Як за 2 тисячі євро до закарпатців може прийти просвітління?
У той час, коли винахідливі європейці зі сміття зводять будинки, ужгородці продовжують наповнювати свою головну водяну артерію пластиком.
На багатьох ділянках Ужа, навіть у центральній частині, біля пішохідного мосту, там де плавають лебеді й качки, де постійно фотографуються туристи, нерідко плаває пластик.
zakarpatpost.net вже неодноразово піднімав питання засмічення міста та, зокрема, самої річки, що є однією з головних родзинок столиці Закарпаття.
Проте, на жаль, ситуація на краще не міняється.
Якщо ще вулиці в нас почали краще прибирати, набережні розчищають, то з річки сміття ніхто не виймає. Усі чекають, коли рівень води підніметься і непотріб попливе до сусідів.
Допомагають у засміченні ужгородцям і мешканці Перечинського, Великоберезнянського та Ужгородського районів. Часто саме вони кидають у воду пластикові пляшки та інші особисті відходи.
Невже комусь було б приємно, якби хтось у його хату приніс і висипав посеред кімнати сміття? От так і птахам та рибам, що плавають між пластиком.
Може, нарешті наші краяни усвідомлять, що природа – це найцінніше, що ми маємо і її потрібно берегти.
Утім, без серйозних штрафів таке прозріння прийде далеко не до всіх.
Наприклад, у Австрії за викинутий посеред дороги чек треба сплатити штраф у розмірі 36 євро. Якщо порушника «застукають на гарячому» повторно, справу спрямовують до суду і рощзмір адмінстягнення становить уже 2 тисячі євро.
Саме такими методами потрібно діяти і з нашими закарпатськими сміттярами.