Що трапилося на Закарпатті за день? Головні новини та події 8 лютого
День на Закарпатті був багатим на події.
Цей випадок трапився в Перечинському районі у 60-х роках. Тоді ще в селах багато хто жив думкою, що вибирати дітям партнерів повинні батьки. Звісно, як дівчатам, так і хлопцям це не завжди подобалося, кров грала у венах і молодь закохувалася зовсім не в тих, хто був до душі матерям. Саме жінки найчастіше руйнували долі власних дітей, хоча хто, як не вони, повинні були розуміти, як то жити і лягати в ліжко щоночі з нелюбим чоловіком, пише газета «Неділя Закарпатські новини».
Та все ж традиція передавалася із покоління в покоління і протистояти натиску дорослих наважувалися далеко не всі.
Так трапилося і в родині Марії Ковач.
Мала вона доньку на виданні. Дівчина була гарною, працьовитою, що в селі дуже цінувалося. Але головне – родина була заможною і Оксана була єдиною дитиною. Чоловік Марії займав партійну посаду. А сама жінка ніде не працювала. І хоч радянська влада всіляко заперечувала як релігію, так і магію, Марія часто ходила до ворожок. Дуже вже їй хотілося знати, що чекає на неї та її рідних у майбутньому. І якось одна босорканя наворожила їй велику трагедію через кохання дочки. Спочатку жінка не повірила, а далі почала контролювати кожен крок Оксани.
Масштабні святкування 15-річчя газети «Неділя», які вмістили у себе 15 різних культурно-мистецьких акцій, завершилися моновиставою київського актора Юрія Дяка «Лайкнутий». Митець відомий завдяки серіалам (зокрема, детективу «Розтин покаже», який зараз транслюється по телебаченню), але там він грає переважно епізодичні ролі, тут же зміг подати повнокровну цілісну роботу, пише газета «Неділя Закарпатські новини».
Це колись був популярним жанр роману у листах, у французькій класичній літературі він набув найвищого розвитку. Тепер же маємо романи у мережевих постах. Піонером була «самотність у мережі» Януша Вишневського, за нею послідувало море подібних життєписів. До цієї когорти належить і ця п’єса. Чесно кажучи, цей текст більше для читання, аніж для видовища, тому акторові доводиться викладатися по повній, щоб перетворити усе це справді на театральне дійство. І він таки дає жару! Спершу заводить публіку інтерактивним спілкуванням зі сцени, потім вихлюпує на неї цілий фонтан міміки і жестикуляції, модулює голос, гіпнотизує і якось ненав’язливо втягує у власний світ. Гумор тут дивним чином замішаний на тузі, екзистенційній самотності, втечі від себе самого не знати до чого.
Свячену сіль здавна вважали чудодійною. Вірили, що вона захищає від нeчистої сили, лiкує, приносить злагоду у сім’ю.
Можна додавати дрібку свяченої або четвергової солі у миску з водою й обмивати нею обличчя. Згідно з повір’ям, немає більш дієвого засобу проти різних косметичних недоліків (прищів, лущення, тьмяності), пише сайт Українці сьогодні.
Колись свячену і четвергову сіль клали у купіль для немовлят.
Такою водою також добре замочувати насіння перед сівбою і поливати грядки при посадці овочів — матимете гарний урожай.
Кажуть, добре додавати свячену сіль у несолодку випічку. Тоді вона стає особливо корисною.
Колись вважали, що сіль є тим продуктом, який ніколи не їдять вiдьми і чорти. Може, й тому вірили, що сіль як оберіг відлякує злі сили від людини і її дому: Наприклад, четвергову сіль, зав’язану у торбинку, клали в колиску до дитини, щоб захищала від нечистої сили.