Закарпатець викинув дружину з балкону, а потім побив до смерті

[Total: 0    Average: 0/5]

Спочатку у всьому зізнався, а потім усе заперечував і казав, що не знає, хто вбив жінку

У селі Розівка Ужгородського району чоловік побив дружину так, що вона померла. Трагедія сталася через алкоголь. За словами сусідів та знайомих родини, полюбляли оковиту обоє з подружжя. Утім главу сімейства злило, що пиячить саме дружина. Через це між закарпатцем та його жінкою нерідко виникали не лише сварки, але часом й доходило до рукоприкладства з боку чоловіка, пише газета «Неділя Закарпатські новини».

Загалом конфлікти через алкоголь не є рідкістю. Саме під впливом спиртного скоюється найбільше злочинів, адже людина перестає адекватно реагувати на ситуацію і починає поводитись некеровано, багато хто проявляє агресію. Згодом дехто може навіть не пам’ятати того, що накоїв, і присягати в тому, що нічого не було. Найбільше вбивств також скоюється саме під дією оковитої. Тому трагедія на Ужгородщині є лише однією з тих, яких можна було уникнути, якби того фатального дня всі були тверезими.

Тож, як зазначено в Єдиному реєстрі судових рішень, Федір (із етичних міркувань імена замінено), 11 червня прийшов додому п’яним. Під час сварки з Тетяною, яка на той час також перебувала у стані алкогольного сп’яніння, штовхнув її. Жінка впала. Відтак чоловік почав її бити руками та ногами по різним частинам тіла – в ділянку тулубу, спини, голови та живота.

Як йдеться у висновку судово-медичної експертизи,  на тілі потерпілої було виявлено тілесні ушкодження у вигляді тупої травми черева, грудної клітки, голови, множинних переломів ребер, крововиливів під м’які тканини голови, м’які мозкові оболонки, забій головного мозку, легень, розрив стінки дванадцятипалої кишки та очеревини, які відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть.

У судовому засіданні Федір свою провину не визнав, стверджував, що взагалі жінку не бив.

«Того дня зранку я пішов на роботу, – пояснював він. – Після закінчення зміни о 15 годині ми з двома колегами пішли в бар та випили по 50 грамів горілки. Там провели близько години. Я відходив до хлопців у магазин, які святкували день народження, а потім повернувся до своїх і запропонував їм випити ще по «чекушці» у мене вдома. Десь о  16 – 16.20 годині ми підійшли до будинку, де Василь сказав, що йде перевдягнутися і за кілька хвилин спуститься до мене, а я з Семеном піднявся до моєї квартири на другому поверсі. Однак двері не зміг відчинити, оскільки у замку з іншого боку знаходився ключ. Близько 25 хвилин стукав. Чув, що хтось ходить по квартирі і каже: «Таню, вставай», також чув кілька ударів об підлогу та тумбочку. Відчинив мені друг сім’ї Дмитро. Я помітив, що дружина лежить у кімнаті на спині. Вона була напівгола, плаття підняте до грудей, без спідньої білизни, яку, до  речі, в наступні дні я так і не знайшов. Очі у неї відкриті не були. Жінка мені  не відповідала, тілесних ушкоджень на ній не помітив. На кухні я знайшов  відкорковану пляшку настоянки з вишнями. Через хвилини дві повернувся Василь, з яким Дмитро випив 50 грамів цієї настойки. Потім Василь пішов додому, а я підійшов до дверей, сів на підлогу – і мені стало погано, схопило серце. Невдовзі  вийшов на вулицю, посидів дві хвилини і повернувся до хати. Хотів перенести  жінку на ліжко, однак підняти не зміг, тому потягнув за руки до дивана, там перевернув і поклав. Після цього пішов до сусіда, попросив допомогти і сказав, що дружина померла. Пити вона почала у 2003 році, після звільнення із залізничного вокзалу. Сварки між нами траплялися переважно через те, що вона напивалася, але бійок не було  ніколи. Я її не вбивав. Під час слідчого експерименту до мене застосовувалися незаконні методи, а саме: побиття, погрози ножем. Я лише поставив свої підписи під протоколом. Протягом досудового розслідування та під час судового розгляду я ні до кого не звертався із жодними заявами, бо вважав, що мені ніхто не допоможе».

Свідчення на суді дав і сусід та колега Федора Дмитро. Однак головного чоловік чи то не бачив, чи то не хотів сказати…

«Була субота. Ми працювали на заводі і після роботи пішли випити. Спочатку пили в барі, а потім вирішили піти до Федора. Він купив «чекушку», а Василь побіг додому переодягнутися та за закускою.  Ми приблизно десять хвилин стукали у двері, однак ніхто нас не впускав. Потім відчинила Таня. Вона була дуже п’яною, легко одягнутою у червону «ночнушку», фактично майже голою. Синців та будь-яких побоїв на її тілі я не бачив. Федір штовхнув жінку та запросив мене всередину. На стільці біля балконного вікна сидів Дмитро. У квартирі я знаходився приблизно дві-три хвилини. Федір був сердитим і сказав мені йти до Василя на п’ятий поверх, мовляв, вип’ємо там.  Я пішов. Федя залишився.  Оскільки знайомий Василя був винен йому 30 гривень, ми пішли до нього, Федора не чекали. Там випили три «чекушки», від чого я оп’янів і пішов додому спати, – запевнив чоловік. – Згодом зателефонувала сестра і повідомила, що приїхала поліція, бо Федір «забив» Тетяну. Жінка дійсно часто випивала, за що чоловік на неї кричав».

А ось що повідомив сусід, який чув дивні звуки під час з’ясовування родинних стосунків:

«Я вийшов на балкон покурити. Зверху доносилися незрозумілі звуки. Потім почув, ніби хтось падає на дерев’яну підлогу. Опісля приблизно п’ять-шість разів Федя кричав на Таню.  Я не раз допомагав сусіду грошима, знав, що вони з жінкою живуть важко. Приблизно раз на місяць від них доносилися крики, вони сварилися».

Оскільки на час розбірок у квартирі разом з Федором та Тетяною перебував і Дмитро, який одночасно приходився і сусідом, і другом родини, він також дав свідчення.

«Із Федором ми давно дружимо. Того дня Таня покликала мене до себе. Вона налила вишневої настоянки, ми випили. Відтак я пішов курити на балкон і пробув там близько години. Коли Федя повернувся, я все ще був на балконі. Коли вийшов звідти, бо хотів піти додому, Таня лежала на боці на дивані в кімнаті. Федір у  той час  стояв біля телевізора. Він  сказав, щоб я подивився, чи вона жива. Я взяв її за руку, проте пульс не відчув. Побоїв на тілі жінки того дня не бачив. Сварки між ними взагалі не пригадую. Сам особисто Тетяну я не бив і між нами не було конфліктів. Перебуваючи у квартирі, не чув удар об тумбоч- ку», – переконував суд чоловік.

Тож хто тоді вбив жінку? Звідки на її тілі взялися синці, чому було пошкоджено внутрішні органи та голову? Не могла ж вона побити так себе сама… Цікаво, що інший сусід заявив, що спочатку, одразу після трагедії, Федір зізнався у вбивстві Тетяни. Він стверджував, що того фатального вечора той сам зателефонував і сказав, що побив дружину так, що вона померла.

«Я пішов до нього і побачив, що Таня лежить на підлозі у кімнаті на спині, а саме: між столом та диваном. Була одягнута у плаття. Біля ока помітив синці, на носі – засохлу кров. Підійшов до неї, взяв за  руку, але вона була холодною. Я піднявся до себе і викликав поліцію. Загалом між ними постійно були сварки. Таня сама розповідала про все, коли приходила до нас, нарікала, що чоловік її бив», – наголосив Іван.

Про те, що Федір гамселив дружину казала й інша сусідка. За її словами, Тетяна не раз прибігала до неї також і просила одразу зачинити двері, аби врятуватися від розгніваного Федора, від якого їй добряче перепадало час від часу.

Ще одна сусідка повідомила взагалі шокуючу деталь:

«Федя сильно зловживав алкоголем. Тетяну бив. Вона нерідко від нього ховалася в мене та в інших сусідів, ходила з синцями. Також мені  розповідали про те, що одного разу він взагалі викинув її з балкону. Це було за кілька років до того, як вона загинула».

Її слова підтвердив і брат Тетяни.

«Про її смерть мене сповістила племінниця. Вона сказала, що її матір вбили. Слідчий повідомив, що Федір зізнався в тому, що Таню вбив він.  Загалом чоловік сестри часто випивав. У 2012 році викинув її з балкону, внаслідок чого вона отримала досить серйозні травми, після чого лікувалася у лікарні. Між ними відбувалися постійні сварки, бійки та п’янки, про що розповідала Тетяна  особисто, а також їхні сусіди. Сестра часто скаржилася на те, що Федя її  бив», – запевнив він.

Інспектор поліції, який прибув за викликом на місце події того дня розповів, що повідомлення на лінію 102 поступило приблизно о 19.30.

Прибувши за вказаною адресою, правоохоронці виявили труп жінки і затримали чоловіка, який повідомив, що, прийшовши додому, побив дружину. Він сказав, що після декількох ударів його жінка впала на підлогу та більше не піднімалася, після чого чоловік  переніс  її на ліжко та накрив ковдрою.

Тож, врахувавши всі факти та обставини і розглянувши матеріали кримінального провадження, суд дійшов висновку, що провину Федора доведено  повністю і засудив його до семи років позбавлення волі.

Марина АЛДОН, газета «Неділя Закарпатські новини», ексклюзивно для zakarpatpost.net

Comments are closed.