Як закарпатці готують кукурудзяні голубці
Невідома історія походження, оригінальні рецепти та незвичні інгредієнти улюбленої страви українців
Продовження. Початок тут.
Без голубців не обходиться жодна закарпатська гостина. У нас цю страву подають на хрестини, дні народження, навіть на похорон.
За що ж так полюбили закарпатці голубці? Страва, до слова, не є суто нашою родзинкою. Її готують і в країнах Сходу, і в Європі, однак усюди голубці різні. Немає двох господинь, які б приготували одинакові голубці.
Газета «Неділя Закарпатські новини» вирішила дослідити історію однієї з найпоширеніших в Україні страв – голубців.
Кукурудзяні голубці
Ще одним різновидом голубців є з кукурудзяною начинкою.
Колись наші предки готували голубці саме так, принаймні, поки не знали про рис. Нині його додають у співвідношенні один до одного, змішуючи з кукурудзяною крупою.
Голубчик має бути невеличким, як палець. Усередину кладуть шкварки. Капуста на голубці має бути квашеною.
Саму ж начинку готують так.
Кукурудзяну крупу грубого помелу запарюють окропом і ненадовго залишають на невеликому вогні, щоб вона набухла. Дрібно посічену цибулю тушкують на олії разом із натертою на терці морквою, змішують із крупою, фаршем та рисом, солять і перчать. Дехто робить засмажку із підсмаженого копченого м’яса.
Голубці складають у каструлю так: шар листя капусти, шар голубців, шар сала з м’ясом. Можна чергувати. Як тільки закиплять, перекладають у розігріту духовку і запікають упродовж приблизно хвилин 30. Дехто варить до готовності і не запікає. Подають із грибним соусом.
Загалом різновидів голубців безліч. Головне – обрати свої і сміливо експериментувати.
Смачного!
Далі буде…