Що трапилося на Закарпатті за день? Головні новини та події 1 травня
День на Закарпатті був багатим на події.
Чи можливо відновити старі фонтани?
Колись обласний центр Закарпаття сміливо можна було назвати містом фонтанів. Нині, на жаль, хоч нові водограї і з’являються, однак не надто інтенсивно відроджуються старі, не працюючі.
Сьогодні ніхто чомусь не згадує про закинутий штучний водограй біля обласного музично-драматичного театру. Але ж якби його впорядкувати і запустити, споруда могла б стати новою родзинкою міста, до слова, не гіршою, ніж фонтани Львова чи Києва.
До речі, колись клумби на площі Поштовій також були чашами одного з водограїв. Однак у дев’яностих роках через аварійні тріщини, які там утворилися, їх вирішити засипати ґрунтом.
Подібна доля спіткала і деякі інші фонтани. Звичайно, для їхнього «повернення до життя» потрібні чималі кошти, але ж справа того варта, адже в туристичному плані Закарпаття має непогані перспективи.
У нього тут не було ні кумів, ні сватів, ні шовгорів, ні інших родичів, тож міг діяти більш неупереджено і об’єктивно, пише газета «Неділя Закарпатські новини».
Геннадій Москаль подав Президенту Петру Порошенку заяву про звільнення з посади голови Закарпатської ОДА за власним бажанням. Він працював на Закарпатті не лише ці 4 роки. Раніше він очолював обласну поліцію тож його другому пришестю більшість людей у краї зраділи.
Тоді люди вірили, що він прийде і наведе порядок, покарає всіх винних, вибудує нову паралель влади і зробить багато для процвітання області.
Частково зберіагти симпатії людей Геннадію Москалю вдається досі. Він дійсно має дуже гострий язик, вміє влучно і цікаво висловлюватись, а це допомагає підтриманню позитивного іміджу. Крім того, він залишився впливовим політиком у розрізі всієї держави, його часто кликали виступати на центральні телеканали, він виступав експертом із питань, пов’язаних із Донбасом, оскільки свого часу працював і на Луганщині.
Саме зараз на пунктах пропуску у бік Словаччини, Угорщини, Румунії стоять десятки автівок.
Згідно онлайн камер, які розташовані на кордоні в пунктах пропуску найбільше зараз автівок намагається виїхати в Словаччину. Також, черги спостерігаються на КПП “Малий Березний”, “Чоп”, “Дякове”, пише mukachevo.net
Така ситуація склалась певно з тим, що всі хто повернувся на пасхальні свята додому, знову виїжджають на роботу за кордон. Нещодавно утворювались великі черги в іншому напрямку.
30 квітня дo Іршавських рятувальників надійшлo пoвідoмлення від чергoвoгo місцевoгo райвідділу пoліції прo загублення в лісoвoму масиві 27-річнoгo мешканця с. Ільниця. За слoвами рoдичів, чoлoвік ще 26 квітня пішoв у напрямку лісу і після тoгo йoгo ніхтo більше не бачив. Для пoшукoвo-рятувальних рoбіт залученo 8 рятувальників та 2 oдиниці техніки від Іршавськoгo та Мукачівськoгo гірських пoшукoвo-рятувальних відділень,10 працівників націoнальнoгo прирoднoгo парку «Зачарoваний край», місцеве населенні в кількoсті 150-т oсіб та 3 працівники пoліції. На даний час чoлoвіка не знайденo. Пoшукoвo- рятувальні рoбoти тривають.
Вже o 21:10 такoж 30 квітня чергoве пoвідoмлення прo загублення людини надійшлo дo міжгірських рятувальників. Там, під час прoхoдження туристичним маршрутoм в райoні г. Гимба відстав від групи туристів та заблукав житель м.Дніпра (oсoба встанoвлюється).Для пoшуку загубленoгo туриста залученo oсoбoвий склад гірськoгo пoшукoвo-рятувальнoгo відділення с. Н.Вoрoта
Як і в пoпередньoму випадку, пoшукoві рoбoти тривають. Третє пoвідoмлення прo загублення людей в райoні г. Піп Іван Рахівськoгo райoну надійшлo o 07:20 01 травня. Там під час пoдoрoжі гірським маршрутoм заблукалo четверo львів’ян. На пoшуки туристів залученo рятувальників Рахівськoгo гірськoгo пoшукoвo-рятувальнoгo відділення, інфoрмує У ДСНС України у Закарпатській oбласті.
Село Великі Ком’яти Виноградівського району Закарпатської області можна назвати квітковою столицею України.
Тут в сімейних теплицях цілий рік вирощується безліч квітів, які продаються по всій країні, пише fermer.blog
Наталія Луканіч з села Великі Ком’яти ось уже 10 років займається квітами. До цього вона вирощувала городні культури, такі як капуста і томати.
Квіткове господарство стартувало з трьох пачок насіння, які були куплені на пробу.
Сама Наталія каже, що вирощувати квіти вигідніше і приємніше, тільки ось роботи з ними не менше, ніж з овочами.
Доглядати за квітами їй допомагають члени сім’ї і кілька робітників.
Дивовижний кущ тамариксу розквітнув біля готелю “Ужгород”.
Рослина є дуже витривалою. Родом вона з Азії.
У різних регіонах рослина відома під назвами Боже дерево, гребенчук і бісерник, жідовільнік, Ддженга.
Утім мало хто знає, що кущ іще й цілющий.
Із давніх-давен люди використовують солодкуватий сік густої консистенції, що покриває в літній період гілки деяких видів рослини. Проте лікувальними якостями наділені всі частини рослини – квіти, плоди, листя, кора.
А з деревини тамариксу виготовляють витончені вироби, із гілок плетуть кошики і ажурні меблі, А для пасічників рослина взагалі є незамінною. Вона забезпечує бджолам багатий і тривалий збір нектару.
Цікаво, що цвісти тамарикс може кілька разів у році – і весною, і влітку, й восени.
Вибори завершилися. Закарпаття традиційно відзначилося найменшою явкою. Більшість краян просто не схотіло робити вибір між двома неякісними продуктами. Приблизно така сама ситуація у нас на споживчому ринку: сотні тонн усілякої харчової хімії просто гниють і списуються, а люди воліють харчуватися з власних городів. У політичному сенсі власний город – це місцеве самоврядування, чий розвиток усіляко стримувався обласною адміністрацією. Зараз ситуація може змінитися. Відомо, що закарпатцям власна сорочка завжди була ближчою до тіла, а справи у рідному місті чи селі – важливішими за те, що відбувається у далекому Києві, пише газета «Неділя Закарпатські новини».
Кожна з двох команд – і переможці, і переможені – вважають, ніби вони були на висоті. Закарпаття ця команда майже не зачепила. Ніхто не певен, що далі буде краще. Може, навпаки, ще гірше. Але 80% закарпатців захотіли зафіксувати, що п’ять років їм було погано, тому саме отакого вони більше не хочуть. Нехай гірше, аби інше. Те, що у відповідний час ті самі 80% отак саме вчинять і з нинішнім переможцем – дуже імовірно. Електорат є істотою мстивою, для нього солодша помста тут і зараз, ніж якісь надії і розрахунки на майбутнє. Тому голосували переважно проти, а не за.
Так хочеться, аби період цвітіння дерев тривав довше. У цю пору Закарпаття особливе, а Ужгород у рожевому квіті взагалі неперевершений.
Але, на жаль, японські вишні та багато інших дерев уже відцвіли. Протягом останніх кількох днів тротуари засипані пелюстками і туристи та місцеві милувалися вже рожевим теплим снігом під ногами.
Однак і пелюстки на землі не можуть лежати вічно.
Їх зараз активно прибирають і вся краса відправляється до смітників.
Тонни пелюсток підмітають прибиральники і порадують сакури людей уже тільки на наступний рік.
Закарпаття засипало снігом.
Про це повідомили рятувальники Чорногірського гірського пошуково-рятувального посту, що на горі Піп Іван.
Вони просять туристів не йти в гори і наголошують, що сьогодні зранку спостерігається значне погіршення погоди.
Наразі біля обсерваторії Білий Слон мокрий сніг, на гори опустився туман, а вітер посилився до 20 м/с.
Температура повітря впала до -1°С.
Учора zakarpatpost.net повідомляв про пежежу в готельно-ресоранному комплексі в Хусті.
Наразі Управління ДСНС в Закарпатській обрасті оприлюднило інформацію про пожежу.
Нагадаємо, що комплекс VIP” (V&P) належить родині народного депутата України Валерія Лунченка.
“30.04.2019 о 16:20 – пожежа в комплексі за адресою: м. Хуст, вул. Петенька Воєводи. Пожежею знищено майно в складських кімнатах. Пошкоджено складські кімнати та дах на площі 30 м2, перекриття на площі 45 м2. Причина пожежі та збитки встановлюються. На пожежу залучались 3 АЦ ДПРЧ-10 м.Хуст”, – повідомили рятувальники.
Як інформували закарпатські поліцейські, подія трапилася в селі Клячаново Мукачівського району.
Учора о 10 вечора правоохоронцям зателефонували лікарі. Медики повідомили, що у них помер пенсіонер 1944 року народження. Його доправили до лікарської установи після аварії.
Як вдалося встановити поліціантам, дідусь їхав на мопеді і йому не вдалося впоратися з керуванням. У результаті – транспортний засіб занесло і він врізався у автобусну зупинку.
Чоловіка з травмами доставили до лікарні, але там він помер.
Поліція вилучила мопед на штрафмайданчик і відкрила кримінальне провадження за фактом смертельної аварії.
Після дощу ужгородські вулиці стали дуже романтичними. Сакурові пелюстки рожевим килимом заслеляють землю.
Утім далеко не всі, поспішаючи у справах, дивляться під ноги. Багато хто думає про проблеми, а не про їхнє вирішення… тим більше, не про природу. А тисячі, сотні тисяч, мільйони живих оранізмів знаходяться постійно поруч із нами. Іх просто треба помітити.
Вони… як і ми… розмножуються, створюють пари, спостерігають за нами.
У сквері Масарика журналісту газети “Неділя Закарпатські новини” вдалося сфотографувати унікальне явище – побачення равликів.
Вони не ховалися у свої мушлі, зовсім не звертали ні на кого увагу.
Між пелюстками сакур двоє закоханих тягнулися одне до одного і ніби цілувалися.
Вони організували собі зустріч у надзвичайно затишному гарному місці – між сакурами.
Учора на Петефі в Ужгороді проходила благодійна акція «Візьміть безкоштовно від Бога»
Суть її полягала в роздачі тим, хто потребує різних речей – здебільшого одягу та пряників.
Бажаючих отримати подарунок було багато.
Комусь захід сподобався, комусь – не дуже.
Утім він є корисним і цікавим, адже свідчить про те, що добро можна творити просто так, безкорисно, при цьому даруючи радість зовсім незнайомим людям.
Штучний водограй перед Закарпатською ОДА на площі Народній нарешті запрацював.
У минулі роки його запускали перед святом «Воскресни, писанко», а зараз – аж тепер.
Крім того, раніше цей штучний волограй завжди в Ужгороді починав працювати першим, тепер же – мерія давно запустила усі фонтани, а цей, що перебуває на балансі Закарпатської ОДА, чиновники чомусь не поспішали запускати.
У цьому році вони більш активно займалися виборами і оскільки Геннадій Москаль пішов у відпустку та написав заяву на звільнення, його підлеглі не надто активно займаються справами у області.