Українець про свою справу в Польщі: 20-30 тис євро на розвиток свого бізнесу просто маючи бізнес-план

Підприємець Олександр Коваленко має проекти в Україні і Польщі. Бізнесом займається близько 15 років. У Кракові чоловік займається проектом “WOWBODY”, що створює продукти для здорового харчування.

Журналісти ресурсу uainkrakow розпитали бізнесмена про секрети його успіху, зокрема в Кракові..

“В мене був досвід продажу одягу люкс брендів коли ти їдеш у Флоренцію, в неймовірно гарний “шоурум”, де з усього світу збираються, щоби закупити одяг, і тобі потрібно купити одяг взимку на наступну зиму. Зрозуміти, що потрібно придбати в магазин на наступний рік, щоб потім це успішно продати в магазині. Це “відчуття” багатого варте в такому бізнесі, – розповідає Олександр.

Чоловік відзначає, що не найкращий в аналітиці, але має внутрішнє відчуття і часто приймаю рішення саме опираючись на це.

“Зрозуміло для великого бізнесу такий підхід може бути дуже ризиковий, але для початку це має свою користь. Це відповідальність. Також це невід’ємна частина співпраці з командою. З часом я все більше підтверджую для себе, що команда – це найважливіше в бізнесі”, – ділиться Олександр.

Команда бізнесмена складається майже з 35 осіб. Усі працюють з різних куточків світу: Україна, Польща, США, Канада, Тайланд, Австрія. Є також багато волонтерів, які працюють для задоволення та для власного досвіду.

“MILK. Зараз це єдиний проект, в якому я приймаю участь у Кракові. Він працює майже чотири роки. Наша аудиторія здебільшого це жінки, невдовзі запускаємо програму також для чоловіків та йогу, – розповідає Олександр, – Коли ми приймали рішення про його відкриття, все вирішило приміщення, в якому зараз і розташовується MILK. В одному приміщенні фотостудія, яка трансформується під різні заходи, а в іншому ми зробили коворкінг, хоча не планували цього на початку, проте ми вже прийняли рішення про закриття коворкінгу і на його місці запускаємо простір який будемо орендувати під навчально-розвиваючі заходи. Бізнес має змінюватися”.

Найскладніше у бізнесі – підбір команди. Бізнесмен проводиться тестування для виявлення сильних сторін майбутніх працівників.

“Є такий тест, CliftonStrengths, який, залежно від обраного пакету, показує 5 або 32 риси і схильності людини фiльтруючи їх від найсильніших, до слабших. Цікаво те, що ці риси мають пояснення i воно окреме для кожної людини. Коли ми дізналися про цей тест, то разом із усіма друзями пройшли його. Потім багато обговорювали, – ділиться Олександр, – Моїм топом була така риса, як “Активатор”, тобто це підтвердило те, чому мені легко починати. А у моїх друзів були інші риси. Цей тест дає змогу зрозуміти, яких рис не вистачає тобі і ці риси ти можеш шукати у партнерах і добирати їх у команду. Така невелика інвестиція в успіх. Зі свого досвіду я зрозумів, що більш вдалими були ті проекти, в яких якості партнерів взаємно доповнювали одна одну і провальними ті, де починав зі схожими на себе людьми”.

У Польщі можна було отримати 20-30 тисяч євро на розвиток свого бізнесу просто маючи бізнес-план на 2-3 сторінки. Але ті часи пройшли, багато хто витратив гроші і закрився, але декому вдалося побудувати бізнес.

Чоловік зазначає, що малий і середній бізнес легше почати його в Україні. Там найнижчі податки, багато спеціалістів, які коштують відносно дешево, і дуже низька конкуренція.

“Я з Києва, і коли відвідую це місто, то на кожному кроці бачу нішу, в якій можна розвиватися і досягти успіху Так само і в інших містах. Ринок там ще не відпрацьований і є багато сфер, де можна реалізувати себе, – розповідає Олександр, – На відміну від Польщі, де за останнє десятиліття на європейських грантах місцевими було перепробувано багато різних бізнес-ідей малого бізнесу. Уяви собі, ти міг отримати 20-30 тис євро на розвиток свого бізнесу просто маючи бізнес-план на 2-3 сторінки. Але ті часи пройшли, багато хто витратив гроші і закрився, але декому вдалося побудувати бізнес. У Польщі, щось відкриваючи, потрібно провести дослідження ринку і добре розуміти, що те, з чим ти будеш заходити на ринок, буде затребуване та конкурентоспроможне. Але грант ще можна отримати в високотехнологічних сферах, але зазвичай потрібно мати 30% особистого внеску в капітал компанії. Зрештою теж хороший варіант”.

Олександр зробив такий висновку для себе: найкраще працює бізнес, на якому сконцентрована вся увага. Якщо розпилюєшся на декількох проектах, то втрачаєш фокус. З рештою з цього нічого не вийде. На його думку, секретів успіхів немає.

“Кожна людина, яка досягнула успіху, мала його завдяки сукупності факторів. Якщо говорити про мене, то я став набагато успішнішим, коли почав доводити все до результату. Коли я почав ставити якісь рамки. І розуміння, чого я хочу досягти в кінці, і чек-лист дій, які приведуть мене до мети. На кожен тиждень, а краще міні-чекпоінти на кожен день”, – ділиться Олександр.

zakarpatpost.net