Повінь на Закарпатті: Зеленський оголосив особливий режим

Президент України Володимир Зеленський оголосив особливий режим, підписавши указ про невідкладні заходи з ліквідації наслідків страшного удару стихії на Закарпатті.

Відзначається, що після рясних опадів на території західних областей і великого підтоплення територій, найбільш складна ситуація залишається на Закарпатті та Прикарпатті, пише Today.ua

Там стихія зачепила 94 населених пункти, було підтоплено понад 1800 житлових будинків, пошкоджено 14 км берегоукріплень та понад 950 будівель і споруд. Зараз вода помалу починає спадати. В Івано-Франківській області все ще підтоплено 27 дворів. На Закарпатті у воді залишаються 153 подвір’я, у 90 житлових будинках вода стоїть у підвалах.

 Президент України зобов’язав уряд вирішити питання фінансування та забезпечити Львівську та Закарпатську області необхідними ресурсами для ліквідації наслідків негоди. Державні адміністрації мають провести аварійно-рятувальні, ремонтні та будівельні роботи для відновлення житлових будинків. До того ж їм необхідно відновити транспортну інфраструктуру, житлово-комунальне господарство, інженерні споруди і комунікації, а також провести протипаводкові роботи.

Володимир Зеленський також зобов’язав місцеву владу надати потерпілим медичну допомогу, предмети першої необхідності і забезпечити їх питною водою.

Перший заступник голови Держслужби з надзвичайних ситуацій Олег Мельчуцкий повідомив, що евакуація знадобилася 76 людям, були врятовані вісім автомобілів і два автобуси. Всього за останній тиждень від сильних злив, граду, повені та штормового вітру постраждали сім областей. Частково підтопленими залишаються близько двох тисяч будинків, розмито близько 100 км автомобільних доріг, знеструмлено 197 населених пунктів, ще два селища залишилися без газопостачання.

zakarpatpost.net