4 серпня – свято мироносиці Марії Магдалини. Як їй моляться, щоб здійснилося задумане

Вважається, що свята Марія Магдалина допомагає перукарям і аптекарям.

  • Більше цікавих новин читайте у газеті «Неділя Закарпатські новини»! Купуйте газету у кіосках Закарпаття!

Також їй моляться, щоб позбутися поганих звичок. Велика рівноапостольна свята мироносиця Марія Магдалина, прославилася в Церкві своею полум’яною і самовідданною любов’ю до Господа Ісуса Христа, була родом з багатого на той час міста Магдали, який знаходився в Галілейській області Палестини, пише УНІАН.

Євангеліє оповідає, що Марія Магдалина йшла за Господом, коли Він з апостолами проходив містами та селами Юдеї та Галілеї з проповіддю Божого Царства.

Марія Магдалина знаходилася і на Голгофі в момент розп’яття Господа. Коли всі учні Спасителя розбіглися, вона безстрашно залишалася разом з Богородицею і апостолом Іоаном.

Після страждань Христа, в перший же день тижня після суботи, Марія Магдалина прийшла до гробу дуже рано, коли було ще темно, щоб віддати останні почесті тілу Спасителя, умастити його, за звичаєм, ароматами, і побачила, що камінь відвалений від печери.

Марія Магдалина, змучена незнанням і сумом, стояла біля труни і плакала. Плачучи, вона нахилилася, заглянула в гробницю і бачить: на тому місці, де лежало тіло Ісуса, сидять два Ангела в білому одязі. Вони сказали їй, що Ісус воскрес. Також їй з’явився сам Ісус Христос. Сяючи щастям, відроджена до нового життя, Марія Магдалина побігла до учнів. «Я бачила Господа! Він говорив зі мною!» «Христос Воскрес! Він воістину Син Божий! Я бачила Господа» – це була перша блага новина, яку принесла Марія Магдалина апостолам, перша в світі проповідь про Воскресіння.

Апостоли повинні були благовістити світу, а вона благовістила самим апостолам.

Передання говорить, що в Італії Марія Магдалина прийшла до імператора Тиверія і розповіла йому про життя, чудеса і вчення Христа, про Його неправедне засудження іудеями, про малодушність Пілата. Імператор засумнівався в чуді Воскресіння і попросив доказів. Тоді вона взяла яйце, і, подаючи його імператору, сказала: «Христос Воскрес». При цих словах біле яйце в руках імператора стало яскраво-червоним.

Завдяки Марії Магдалині звичай дарувати один одному великодні яйця в день світлого Христового Воскресіння поширився між християнами всього світу.

Марія Магдалина служила Церкві, розділяючи з апостолами проповідництво. З Риму свята, вже в похилому віці, переселилася в Ефес (Мала Азія), де проповідувала і допомагала апостолу Івану Богослову в написанні Євангелія.

Саме тут вона, за переказами Церкви, вмерла і була похована.

В XI столітті при імператорі Льві Філософі (886 – 912) нетлінні мощі святої Марії Магдалини були перенесені з Ефеса до Константинополя.

Молитва святій Марії Магдалині

О, свята мироносице і всехвальна рівноапостольна Христова ученице Маріє Магдалино! До тебе, вірної і сильної заступниці перед Богом за нас, ми, грішні і недостойні, нині усердно прибігаємо і у сокрушенні сердець наших молимося. Ти в своєму житті перетерпіла страшні бісівські підступи та благодаттю Христовою визволилася від них. Молитвами твоїми і нас визволи від сітей бісівських, щоб неустанно у своєму житті ділом, словом, думкою і тайними помислами серця вірно послужили єдиному святому Владиці Богові. Ти більше всіх благ земних возлюбила найсвятішого Господа Ісуса і через все своє життя наслідувала його. Божественним навчанням і благодаттю не тільки свою душу годувала, але і багатьох людей від язичницької темряви до Христа приводила. Це убачивши, просимо тебе: випроси нам у Христа Бога благодаті, що просвічує і освячує, щоб, нею просвітлені, зростали у вірі і благочесті, в подвизі любові і самовідреченні, щоб служили ми ближнім в їх душевних і тілесних нуждах, пам’ятаючи приклад твого чоловіколюбства. Ти, свята Маріє, благодаттю Божою свято прожила життя на землі і мирно відійшла єси в небесні обителі. Моли Христа Спаса, щоб твоїми молитвами сподобив і нас неосудно звершити наше паломництво на цій долині сліз в мирі, в покаянні скінчити наше життя, у святості проживши на землі, сподобитися вічного блаженства на небесах і там з тобою і з усіма святими вихваляти Тройцю нероздільну, оспівувати єдине Божество, Отця, і Сина, і Духа Всесвятого на віки віків. Амінь.

Тропар рівноап. Марії Магдалини

Тропар (г.1): За Христом, що задля нас від Діви народився,* пішла ти, Маріє Магдалино, додержуючи його заповіти й навчання.* Тому сьогодні, шануючи твою пам’ять,* приймаємо прощення гріхів — за молитвами твоїми.

Кондак (г.З): Преславна Марія Магдалина* стояла перед хрестом Спасовим з багатьма іншими* й уболівала з Матір’ю Господньою;* сльози на хвалу проливаючи, примовляла:* Що це за дивне чудо?* Зволив постраждати той, хто все створіння тримає.* Слава владі твоїй!

zakarpatpost.net