АНОНС. Традиції по-закарпатськи: хреститися біля кожного хреста, а потім напиватися і переїдати

Фестивалі можуть бути не алкогольними, але масовими, цікавими і загартовуючими

Обкладинка свіжого номера газети «Неділя Закарпатські новини»

Бограч, ковбаси, шашлики, вино, пиво, горілка – стандартний харчово-алкогольний набір більшості закарпатських фестивалів. Альтанки, запах перепаленого м’яса і спиртного уже стали своєрідною візитівкою подій, які презентує наш край. Гості не здивовані. Місцевим меню набридло. Дітям сумно і немає чим зайнятись, пише газета «Неділя Закарпатські новини».

І проводиться чимало таких фестивалів саме під час посту перед великими релігійними святами, коли переїдати та напиватися теоретично гріх. Але на практиці побожні закарпатці часто не мають почуття міри. Та то й не дивно, адже, бачачи перед собою море, чи можна не зануритися у воду в спеку? Спокуса – страшне почуття!

Але ж наші земляки, принаймні більшість, можуть годинами розповідати про свою побожність, хрестяться біля кожного хреста, ходять до церкви і вихваляються пісним меню вдома.

Тож чому тоді на фестивалях люди про все забувають? Тому що як та вдавана побожність часто не відповідає дійсності, так і організатори не думають про здоров’я людей,  пропонують гостям жирні м’ясні наїдки, смажені, багаті на спеції страви.

Про здоров’я на таких заходах нерідко забувають навіть ті, хто робить перші кроки до серйозних змін у своєму житті.

Хіба це добрі традиції? Хіба їх треба пропагувати та насаджувати іншим? Хіба не можна придумати нові, більш позитивні та правильні? Невже наша область, яка всіляко заявляє, що на Закарпатті  найбільше в Україні гастрономічних фестів, здатна лише на такі примітивні заходи? Адже всі вони майже однакові, змінюються, як правило, лише сценарії, ведучі  і місце проведення, а набір страв залишається одним і тим же.

Однак нещодавно Ужгород довів, що цікаві, захоплюючі і дуже багатолюдні  події можна проводити й зовсім по-іншому, що традиції можуть бути не згубними, не негативними, а корисними, які варто наслідувати.

Мова йде про останню Ужгородську регату.

Що ж у ній було незвичного? Передусім сама подія. Стільки учасників та глядачів столиця Закарпаття ще не бачила! На саморобних суднах плавали і діти від трьох років і дорослі, декому з учасників було за 50. Цікаво було всім, навіть тим, хто спостерігав за річковою флотилією з набережних, із мостів та із води.

Чому правильних фестивалів проводиться так мало?

Про це та багато-багато іншого читайте у свіжому номері газети «Неділя Закарпатські новини».

Купуйте свіжий номер газети «Неділя Закарпатські новини» у кіосках або передплачуйте на своїй пошті!

У продажу із 2 серпня.

zakarpatpost.net

Comments are closed.