5 плюсів холодного душу

Багато хто знає, що холодний душ дуже корисний для здоров’я

Навіть кілька хвилин під прохолодною водою можуть створити справжні чудеса. Треба розуміти, що більшу частину існування душу люди використовували саме холодну воду, а гарячу називали розкішшю. І хоча зараз більшість населення планети не відчувають труднощі з температурою води з-під крана, не буде зайвим хоча б пару раз на тиждень приймати холодний душ, пише Погляд.

  • Більше цікавих новин читайте у газеті «Неділя Закарпатські новини»! Купуйте газету у кіосках Закарпаття!

Отже, переваги холодного душу:

Жироспалювання

У людському організмі розрізняють два види жиру – білий і коричневий. Перший є поганим, саме від нього люди при схудненні і намагаються позбутися. Коли люди споживають занадто багато калорій, то надлишки відкладаються у вигляді білого жиру, який найчастіше накопичується на талії, в нижній частині спини, на шиї і в стегнах. А коричневий жир необхідний для вироблення тепла для того, щоб зігріти тіло. Коли він активується через сильний холод, він спалює калорії для підтримки тепла. А це дозволяє швидше схуднути. Відомо, що при впливі холодного душу та інших засобів з низькою температурою швидкість метаболізму коричневого жиру посилюється в 15 разів. А це допомагає скинути до 5 кілограмів на рік, не прикладаючи особливих зусиль.

Відновлення після тренувань

Дуже часто після тренувань професійні спортсмени приймають холодні ванни або душ. Це допомагає зменшити хворобливість в м’язах, всупереч поширеній думці про гарячу воду. Не обов’язково приймати крижану ванну, але ось прохолодний швидкий душ — досить непогане рішення.

Поліпшення імунної системи

Холодний душ здатний збільшити швидкість метаболізму, що дозволяє знизити вагу. А це в свою чергу активує імунну систему, яка починає виробляти більше кров’яних тілець, що борються з різними вірусами. До того ж холодний душ збільшує загальний кровообіг. А це дозволяє запобігти гіпертонію, затвердіння артерій.

Поліпшення настрою

Ось вже з чим справляється холодний душ на “ура”, так це з поліпшенням настрою. Вранці найкраще, що можна придумати, це відправитися у ванну кімнату. Приймаючи холодний душ, можна отримати благотворний ефект. Так, у людини почастішає дихання через отриманий шок на холод, стане частішим серцевий ритм, що призведе до більш сильного току крові по всьому тілу. У підсумку ви отримаєте заряд бадьорості і гарного настрою на весь день.

Поліпшення стану шкіри

Шкіра і волосся скажуть «спасибі» за холодний душ. З його допомогою можна впоратися з прищами, звузити пори, запобігти їх засміченню. Крім того, завдяки холодному душу покращиться стан волосся – воно стане більш слухняним, блискучим і красивим.