Як забезпечити себе насінням картоплі з власного городу і зібрати неймовірний врожай

Зараз нерідко доводиться чути про те, що врожайність картоплі, вирощеної нібито в однакових умовах і при однаковому догляді, падає. Це, на жаль, не дивно. Економічне становище багатьох сільгоспвиробників таке, що вони практично не купують елітний насіннєвий матеріал. А значить, не надходить він в особисті господарства селян. Звідси – зниження господарсько цінних якостей, потенційних можливостей того чи іншого сорту, пише Укрінформ.

  • Живі історії, більше ексклюзивних новин читай тільки у газеті «Неділя Закарпатські новини». Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс: 09653

Адже первинне насінництво, яким займаються наукові установи, спрямоване на те, щоб підтримувати породні якості сорту на належному рівні. Елітна насіннєва картопля порівняно з четвертою-п’ятою її репродукцією забезпечує підвищення врожайності на 30-40 відсотків.

Тому для особистої ділянки найкраще раз на два-три роки купувати 5-10 кг елітного матеріалу. Неважко підрахувати, що таким чином за два роки можна буде на невеликій ділянці, наприклад, площею 5-6 соток повністю замінити садивний матеріал.

Однак не всі можуть придбати елітну насіннєву картоплю. Ви хочете своїми силами отримати сортовий садивний матеріал? Це можливо. Деякі городники з весни садять картоплю на насіння на окремій ділянці. Тут бажано, коли листя на бадиллі почне жовтіти, скосити його – тим самим ви зможете запобігти зараженню бульб вірусною інфекцією і грибковими захворюваннями.

Якщо окремої ділянки на насіння у вас немає, відберіть садивний матеріал з-під кращих за продуктивністю кущів. Ця справа досить копітка, але результативна. Викопуються всі кущі на ділянці (або хоч би на половині її), картоплю від кожного куща розміщують окремо, щоб вона не перемішувалася з бульбами з-під інших кущів.

Коли бульби обсохнуть, пройдіть по ділянці і з найбільших “гірок”  картоплі відберіть по кілька бульб, типових для цього сорту. Таким чином ви підтримаєте сортову чистоту своєї картоплі і уникнете різкого зниження її врожайності в наступному році.

zakarpatpost.net