Як “закачати” у смартфон водійські права і техпаспорт

Українці зможуть створювати і використовувати електронні водійські посвідчення і техпаспорти через мобільний додаток у листопаді, пише Укрінформ.

  • Живі історії, більше ексклюзивних новин читай тільки у газеті «Неділя Закарпатські новини». Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс: 09653

Про це на брифінгу повідомив заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров.

За його словами, через відповідний додаток – “Дія”, який розробляється Мінцифрою, за участю, в тому числі і МВС, можна буде сформувати електронний образ кожного з цих документів, завантажити їх собі на телефон, і при зупинці транспортного засобу поліцейським пред’являти не пластикове посвідчення, які продовжують залишатися чинними, а їх електронний відповідник.

“З урахуванням того, що живемо у час сучасних технологій, ми спільно з Міністерством цифрової трансформації вирішили, що такі можливості можна запровадити і в частині ідентифікації водія, і в частині права керування транспортним засобом”, – уточнив Сергій Гончаров.

За його словами, реєстрація буде дуже простою: все можна зробити онлайн, не виходячи з дому.

“Єдине, що зазначу: для того, щоб згенерувати електронне посвідчення водія, в наших базах даних має бути ваше електронне відцифроване зображення особи. Так як сервіс у першу чергу буде перевіряти, чи є можливість згенерувати таке посвідчення водія”, – пояснив заступник міністра.

Водночас він зауважив, що такі електронні посвідчення будуть чинними лише в Україні. Якщо людина збирається подорожувати до Європи, треба буде брати з собою пластикове посвідчення, інакше можуть бути проблеми з представниками влади інших країн.

“Це не буде виключно електронне посвідчення водія, це буде доповнення до вже виданого посвідчення водія. Це є електронним витягом з реєстру”, – поінформував Сергій Гончаров.

Він уточнив, що користування електронними посвідченнями буде добровільним, і впровадження цього не коштуватиме державі жодної гривні.

zakarpatpost.net

Comments are closed.