Чому на Великдень закарпатці готові померти за традиції

Добру християнську традицію – святкування Великодня наші земляки перетворили на об’їдання та обпивання. Замість свята в душі у наших земляків має бути свято на столах. А в майбутньому це призводить до серйозних проблем зі здоров’ям! Навіть зараз, коли багато хто переляканий коронавірусом, уже в неділю почне налягати на саме найбільш вбивчі для організму страви! Чому?

Про це газеті «Закарпатські оголошення» розповіла  кандидат медичних наук, доцент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб УжНУ, лікар-гастроентеролог Наталія КУРЧАК.

  • Рекламуйся у газеті «Закарпатські оголошення»! Тел. 050 222 50 50

Досвід показує, що після новорічно-різдвяних свят, після Великодня закарпатці частіше хворіють на кишково-шлункові захворювання. Наші релігійні свята відзначаються так, що це порушує всі канони правильного харчування. Тому потрібно дотримуватися хоча б декілька простих правил, аби ускладнення, які виникають після переїдання,  звести до мінімуму. Передусім, не раджу перед святами голодувати, як у нас звикли. Багато хто перед Пасхою цілий день голодує і їсть лише вранці. Цього робити не варто. У харчуванні також важливо вміти сказати собі «стоп», не їсти те, що для організму є вже зайвим. Також їжа має бути різноманітною. Найкраще вживати овочі у будь-якому вигляді, кому які до вподоби. Вони мають низьку калорійну цінність і багаті на клітковину, вітаміни, мікроелементи. Вони не створюють великого навантаження на наш організм. Також варто дотримуватися правильного водного режиму, особливо під час різних святкувань, тим більше, якщо доводиться вживати алкоголь. Після кожного прийому склянки спиртного, бажано випити склянку води. Не слід зловживати і солодким, газованими напоями, адже це – зайві калорії, плюс газовані води не є корисними для здоров’я. Але якщо вже все ж виникнуть якість проблеми, раджу не займатися самолікуванням. Завдяки рекламі на наших екранах, у нас виникає асоціація, що під час святкувань можна їсти і пити все, а потім прийняти чудо-таблетку і ніяких проблем не буде. У нас дуже широко рекламуються препарати для покращення травлення, люди йдуть у аптеки, купують їх, вживають і забувають про культуру харчування. Така «творчість» інколи призводить не до бажаного ефекту, а до різних ускладнень. Приймати лікарські засоби неконтрольовано не можна, їх призначити може тільки фахівець. Тобто якщо виникла проблема зі здоров’ям, треба проконсультуватися з лікарем. Більше ексклюзивних закарпатських новин читай у газеті «Закарпатські оголошення». ЗакарпатПост