В Україні продовжать адаптивний карантин до кінця цього року
Про це Прем’єр-міністр Шмигаль сказав під час позачергового засідання уряду 13 жовтня, повідомляє кореспондент Укрінформу.
![](https://zakarpatpost.net//zakfiles/uploaded/2020/10/ясно-732x1024.jpg)
“Уряд сьогодні продовжить дію адаптивного карантину до кінця цього року. Це потрібний крок, щоб гарантувати більш безпечне середовище для українців”, – сказав Шмигаль.
Він додав, що в Україні змінять правила щодо дозволеної кількості людей під час участі у масових заходах.
“Наші розрахунки показують, що після проведення концертів з масовим скупченням людей у регіонах кількість хворих суттєво зростала. Після таких “веселих концертів” зовсім не весело лікарям медзакладів та всьому медичному персоналу, який приймає хворих через тижень після таких заходів”, – зазначив прем’єр.
Шмигаль уточнив, що в зеленій зоні пропонуть дозволити масові заходи при кільксоті не більше 50 учасників, у жовтій зоні – не більше 30 людей, у помаранчевій – не більше 20 людей, за умови дотримання соціальної дистанції 1,5 м і “масочного режиму”.
За його словами, Кабінет Міністрів внесе підготовлені Міністерством охорони здоров’я та Міністерством освіти і науки доповнення до постанови “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641”, які дозволять 15 жовтня школам розпочати канікули, а вишам перейти на дистанційну форму навчання.
Увечері 12 жовтня на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийняте рішення рекомендувати закладам загальної середньої освіти встановити з 15 по 30 жовтня 2020 року канікули, у наступний період – можливий перехід на дистанційну і змішану форму навчання з урахуванням епідеміологічної ситуації.
Також рекомендовано закладам професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої та вищої освіти перейти з 15 жовтня по 15 листопада 2020 року на дистанційну форму навчання з рекомендованим виїздом студентів із гуртожитків (окрім сиріт, осіб, позбавлених батьківського піклування, здобувачів освіти з тимчасово окупованих територій, червоних карантинних зон, іноземних громадян та осіб без громадянства, здобувачів освіти, які поєднують навчання з роботою) • Більше ексклюзивних новин читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекси 76076, 76300 • ЯСНО – газета #1 для життя! ЗакарпатПост
![](https://zakarpatpost.net//zakfiles/uploaded/2020/08/%D1%8F%D1%81%D0%BD%D0%BE-%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%B7-1024x257.jpg)