Коли економіка України через карантин помирає, чиновникам планують підвищити зарплату

Зарплати бюджетників в Україні поступово зростають, втім, не всюди і далеко не рівномірно. Так, зростання зарплати освітянам уряд вкотре вирішив відкласти – обіцяне підвищення мінімального окладу до 3 прожиткових мінімумів перенесли на 2022 рік. А от стосовно державної служби все поступово просувається вперед.

Зокрема, у жовтні Кабмін підняв найменші оклади держслужбовцівобласних та районних адміністрацій. На засіданні уряду 25 листопада Кабмін також планує розглянути питання про підвищення оплати праці державних службовців. Відповідний проект Постанови КМУ представлятиме міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко, пише sud.ua/ru

• Золотце, купи свіжий номер газети ЯСНО

Пропоновані зміни стосуватимуться не всіх держслужбовців. Цього разу пропонується підвищити посадові оклади працівників Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу. У міністерстві вважають, що чинний рівень окладів є невиправдано низьким. Так, при нинішній мінімальній зарплаті у 5000 гривень оклад провідного експерта Центру становить 1940-2000 гривень (а у регіонах ще менше). При цьому оклад Директора Центру ледь-ледь більший мінімалки – 5200 гривень, а оклад директора регіонального відділення складає  лише 3620 гривень.

Разом з тим у Мінекономіки наголошують, що Центр є важливою складовою державного апарату. Зокрема, його діяльність безпосередньо пов’язана із координацією реалізації державної політики у сфері державної служби, а також виконанням положень Угоди про асоціацію з ЄС та інших важливих аспектів. А тому, зважаючи на важливість діяльності Центру та поступове збільшення мінімальної заробітної плати, існує потреба збільшити посадові оклади його співробітників і керівництва, а також працівників регіональних управлінь. Підвищувати оклади всім будуть приблизно рівномірно – у 2-2,5 рази.

Додатковим обґрунтування для такого рішення Мінекономіки називає попередню ініціативу уряду щодо збільшення посадових окладів працівників 1-го тарифного розряду ЄТС. Втім, зважаючи на те, що те підвищення складало лише 123 гривні, його використання у якості підстави для підвищення окладів на 3-5 тисяч виглядає дещо дивним • Більше ексклюзивних новин читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекси 76076, 76300 • ЯСНО – газета #1 для життя! ЗакарпатПост