Школяра із Тячівщини, засудженого за вбивство на Закарпатті, випустять на волю — прокуратура

14-річного мешканця села Нижня Апша на Тячівщині, засудженого за вбивство, випустять на волю. Інформацію про це Суспільному підтвердила речниця Закарпатської прокуратури Катерина Хижняк.

За її словами, у травні 2019-го вироком Мукачівського міськрайонного суду, дії хлопця кваліфікували статтею 116 Кримінального Кодексу (умисне вбивство, вчинене у стані сильного душевного хвилювання). Однак після рішення суду апеляційної інстанції щодо пом’якшення вироку, про що просив адвокат обвинуваченого, термін ув’язнення скоротився до 3 років, повідомляє Суспільне.

“Не згодні з таким рішенням родина потерпілого і прокурор подавали скарги до апеляційної інстанції, з боку прокуратури була вимога скасувати вирок суду і встановити 15 років позбавлення волі. В той же час апеляційну скаргу подав і захисник звинуваченого, в якій він просив пом’якшення вироку. Цей апеляційний розгляд у Львівському апеляційному суді перебував понад рік. Наразі апеляційний суд відмовив у задоволенні вимог прокурора і частково задовольнив скаргу захисника звинуваченого, пом’якшивши вирок з 3 років 6 місяців до 3 років позбавлення волі”, — розповіла речниця.

З її слів, днями цей термін закінчується і хлопець вийде на волю. “Прокурори будуть оскаржувати вирок суду першої інстанції і цю ухвалу Львівського апеляційного суду вже в касаційному порядку”, — повідомила речниця прокуратури в області.

Суспільне також готове оприлюднити позицію представників засудженого хлопця.

Нагадаємо, за версією слідства, у березні 2018-го року 14-річний підліток у себе вдома посварився з товаришем — 9-класником — і кілька разів ударив його ножем у шию. Хлопець від отриманих ран помер на місці.

ЗакарпатПост