Небезпечні челенджі для дітей у соцмережах: в поліції розкрили статистику самогубств

Фінальна мета “ігор” — підштовхнути дитину до самогубства.

В Україні вже кілька школярів долучилися до небезпечних “челенджів”, які поширюють у соцмережах: активізувалися “групи смерті” та інші небезпечні ігри, які підштовхують дітей до самогубства. Копи розповіли подробиці, пише ТСН.

Про це в коментарі “Апострофу” повідомила керівниця управління ювенальної превенції Нацполіціі Лариса Зуб.

Як виявилося, в Україні діти часто вкорочують собі віку. Так, за минулий рік зафіксували 137 завершених суїцидів серед дітей від 8 до 17 років. “Найбільше їх скоюють діти від 14 до 17 років. Частіше — хлопчики, вдвічі рідше — дівчата. Дівчата, як правило, роблять демонстративні спроби суїциду”, – розповіла Зуб.

За її словами, правоохоронцям не завжди вдається встановити причину такого кроку. “Дуже часто бувають випадки, коли діти здійснюють самогубство і поліція, перевіряючи причини, не знаходить ані записок, ані будь-яких передумов до того, що на дитину психологічно впливали”, — сказала Лариса Зуб.

Найчастіше причиною називають сімейний конфлікт або з однолітками, нерозділене кохання, булінг у школі, а також небезпечні ігри в соцмережах. Одна з найвідоміших — “Синій кит”, але були й “Тихий дім”, “Розбуди мене о 4:20”, “Чумацький шлях”, “F57”, “NaN”. Фінальна мета гри — вкоротити собі віку.

Вперше такі “ігри” зафіксували у 2016 році в Росії. Але вже в лютому 2017 року за адміністрування груп смерті українські правоохоронці затримали київських студентів. У поліції кажуть, наразі ці “челенджі” знов у моді серед дітей.

“Це не нові ігри, просто періодично вони активізуються. Наприклад, не так давно була виявлена дівчина, яка була куратором однієї з таких ігор. Вона втягнула 13 дітей в спілкування, пов’язане зі схилянням до вчинення самогубства. Наразі вона перебуває на лікуванні, у неї психічні відхилення”, — заявила Лариса Зуб.

ЗакарпатПост