Клінічні дослідження ліків, оплачені фармацевтичними компаніями, частіше приносять позитивні результати, ніж незалежні
Нерідко люди кажуть, коли не бачать явного ефекту після прийому ліків, що вони підроблені, чи що не те виписав лікар. Але правда набагато страшніша. Газета ЯСНО пропонує вам коротко ознайомитися з уривками із книжки відомого медичного журналіста. Після прочитання його заміток ви набагато менше станете довіряти рецептам лікарів.
Книжка Бена Голдакра із Великобританії «Bad Pharma» («Погана фармакологія») вийшла в 2012 році і спричинила мало не перебудову всієї фарміндустрії. Наразі вона перекладена з англійської на різні мови світу, у тому числі – українську.
Отже, міфи про ліки.
Як не дивно, багато досліджень, на які пізніше спираються лікарі при лікуванні пацієнтів, проводяться коштом самих виробників ліків. Дослідники з Торонто і Гарварда в 2010 році порівняли понад 500 клінічних досліджень і з’ясували, що позитивні результати принесли 85% проплачених і лише 50% незалежних. Більше того, нерідко виявляється, що в незалежних дослідженнях ті ж ліки проявляють себе менш ефективними або навіть більш шкідливими, але ці дослідження є менш доступними для людей • Цілу статтю читай у свіжому номері газети ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекси 76076, 76300 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост