Як чиновники разом з виробниками ліків обманюють людей

Нерідко люди кажуть, коли не бачать явного ефекту після прийому ліків, що вони підроблені, чи що не те виписав лікар. Але правда набагато страшніша. Газета ЯСНО пропонує вам коротко ознайомитися з уривками із книжки відомого медичного журналіста. Після прочитання його заміток ви набагато менше станете довіряти рецептам лікарів.

• Золотце, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Книжка Бена Голдакра із Великобританії «Bad Pharma» («Погана фармакологія») вийшла в 2012 році і спричинила мало не перебудову всієї фарміндустрії. Наразі вона перекладена з англійської на різні мови світу, у тому числі – українську.

Отже, міфи про ліки.

У 2009 році уряд Великобританії витратив мільйони на закупівлю препарату «Таміфлю», побоюючись загальнонаціональної епідемії грипу. Однак переконливих даних про його ефективність в боротьбі проти можливих ускладнень (тобто розвитку пневмонії, якої найбільше і боялися) так і не було. Рішення було прийнято на підставі роботи якогось вченого, який порівняв результати десяти досліджень, однак лише два з них публікувалися в наукових журналах. Про решту досліджень автор судив з замітки на сайті виробника ліків. Далі – більше: цього факту ніхто не помічав до тих пір, поки на нього не вказав якийсь японський педіатр в коментарі до опису ліків на одному з медичних сайтів • Цілу статтю читай у свіжому номері газети ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекси 76076, 76300 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост