На території Нацпарку «Синевир» будують підпірну стінку для захисту дороги від розмивів

На дорозі територіального значення Т-07-24 Синевир – Синевирська Поляна мурують підпірну стінку для захисту дорожнього полотна від розмиву річки.

Роботи проводяться у рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» безпосередньо на території національного природного парку «Синевир», у верхів’ї Тереблянської долини.

Згідно з даними Служби автомобільних доріг у Закарпатській області, конструкція з монолітного бетону захищатиме дорожнє покриття від розмиву р.Тереблі. Після завершення робіт її довжина складатиме 500 м, а висота – 2 м. У ході робіт підрядник також розчищає русло водойми. 

«Для Закарпаття, як гірського регіону, укріплення гори і захист дорожнього полотна від розмиву бурхливих річок – надзвичайно важливий елемент будівництва доріг. Без цього дорога б украй вразлива до впливу природних факторів – повеней, лавин, зсувів, які, на жаль, часто мають місце у нашій області. Ці конструкції зберігають дорогу, але і суттєво збільшують вартість будівельних робіт на таких ділянках», – зазначив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький, повідомляє Закарпатська ОДА.

ЗкарпатПост