Виноградів. Мінеральні води і джерела в м’якому кліматі Закарпаття

У Виноградів потрібно їхати “на води” — пити цілющу мінералку прямо з джерела, оглядати житла угорських феодалів і готичні храми. Найвитриваліші можуть відправитися в експедицію на Чорну гору, до печери “Морське око” — пошукати скарби тамплієрів.

Де жити

Адреса: м. Виноградів, Берегівський р-н, Закарпатська обл.

Будь завжди в курсі подій разом із телеграм-каналом Быстрый Фокус.Підписатись

Геолокація: 48°08’46.2″ N 23°03’39.0″ E

Де зупинитися: вартість номера в санаторії “Теплиця” стартує від 1,2 тис. грн. Для сімейного відпочинку підійде база відпочинку “Чорна гора” зі своїм басейном, альтанками, спортивними і розважальними активностями. Номер тут коштує від 1,7 тис. грн

Де поїсти

Харчуватися можна як при санаторії чи базі відпочинку, так і в самому місті, де є десяток кафе і ресторанів. Ціни середні, наприклад, у закладі швидкого харчування “Крила” бургери коштують від 55 грн, суші — від 85 грн, піца — від 100 грн.

Найвідоміші із закарпатських курортів розташовані в містах Поляна і Моршин, іменами яких названі торговельні марки мінеральних вод. Однак в самому регіоні набагато більше місць, де можна оздоровитися. Одне з них — старовинне місто Виноградів, де, як і в Берегово або Солотвині, розвинена інфраструктура для відпочивальників, пише Фокус.

Місто знаходиться біля підніжжя Чорної гори. Це так звана острівна гора, яка не належить до хребтів і масивів Карпат. У далекому минулому Чорна гора була вулканом, саме цим пояснюється виникнення у Виноградові та околицях гарячих мінеральних джерел. Навколо одного з них побудували санаторій “Теплиця”, де є басейн і два джерела питної води — “Олегівська” і “Кушницька №876”. Завдяки цьому в санаторії лікуються люди з захворюваннями опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту і серцево-судинної системи.

Крім водного відпочинку у Виноградові є парк і палац угорських баронів Перені, збудований у XVII столітті, готичний Вознесенський костел і Францисканський монастир. Найдавніша пам’ятка — руїни замку Канків, перші письмові згадки про які датуються 903 роком. Як зазначають археологи, спочатку це, ймовірно, було укріплення якогось давньоруського вождя, яке згодом перебудували угорські феодали. Крім того, у Виноградові можна насолодитися кліматом, ідентичним середземноморському, — тут ростуть ківі, цитрусові, інжир і виноград. Винороби із задоволенням пригостять келихом білого вина.

Крім міського відпочинку можна відправитися на пішу прогулянку на саму Чорну гору. Вона за карпатськими мірками невисока, всього 565 м над рівнем моря, але дуже мальовнича — із заповідними лісами, багатою флорою і фауною. Тому заказник “Чорна гора” входить до Карпатського біосферного заповідника. Родзинка гори — печера “Морське око” на її вершині. Місцеві перекази стверджують, що в ній зберігаються скарби тамплієрів, середньовічних лицарів-ченців. Ніхто нібито так і не зміг забрати ці скарби, оскільки частина печери постійно затоплена. Історики зазначають, що це лише легенда, але вони так і не змогли дізнатися, хто вирубав печеру у XV столітті.

ЗакарпатПост