Створено пов’язку, яка здатна заживити будь-яку рану

Вчені з Гарвардського інституту Вісса заявили, що винайшли новий вид перев’язувальних матеріалів (AAD), який, за їх словами, зможе вилікувати будь-яку рану. Якщо стандартна пов’язка зазвичай рану тільки захищає від попадання бруду і різних інфекцій, то ця прискорює відновлення пошкодження, пише газета ЯСНО.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

У своїх розробках вчені орієнтувалися на засади, передбачені самою природою. Брали за приклад шкіру розвиваючих людських ембріонів, яка може відновлюватися сама по собі, не утворюючи рубцевих тканин.

Як інформує Ukr.Media, під час тестування AAD на шкірних покривах свині дослідники виявили, що інноваційна пов’язка прилипла до шкіри з силою зчеплення, яка десятикратно перевищує цей показник для стандартного бактерицидного лейкопластиру. Навіть коли матеріал стискали, шкіра під ним теж стискалася через сильне зчеплення з пов’язкою.

Вчені також тестували матеріал, розміщуючи його на шкірних покривах миші, і виявили, що його використання зменшило розмір рани приблизно на 45% у порівнянні з необробленими ділянками рани. AAD зцілювала рани швидше, ніж інші методи лікування із застосуванням гідрогелей. Коли вчені провели експеримент, щоб побачити, який вплив пов’язка AAD буде мати на шкіру людини, результати показали, що вона працюватиме так само добре, як на гризунах.

Разом з тим дослідники розраховують, що в майбутньому їхній винахід можна буде використовувати не тільки для зцілення ушкоджень шкіри, а й для лікування хронічних ран, таких як пролежні або діабетичні виразки. Але перш, відзначають вони, необхідно провести якісне тестування на людях • Більше унікальних історій у свіжому номері газети ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост