Які побічні ефекти можуть виникнути через вживання кави

Як і інші продукти, кава має не тільки приємний смак і користь, але і шкідливий вплив на організм людини

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Кава немов наркотик для більшості з нас. Задумайтеся, яка величезна кількість людей у всьому світі починає свій день із чашки кави перед виходом на роботу. Вони насолоджуються цим напоєм і навіть не замислюються над тим, що у великих кількостях він може бути шкідливим для організму, пише Погляд.

Кава і соляна кислота

Вживання кави на порожній шлунок стимулює вироблення соляної кислоти. Ця кислота повинна вироблятися тільки при перетравленні їди. Якщо ваш організм почне виробляти соляну кислоту частіше в зв’язку з регулярним вживанням кави, він може відчувати труднощі при перетравленні великої кількості їди.

Виразки і кислотність

Шкода кави в цьому разі ось у чому. Багато сполук у каві, такі як кофеїн і різні кислоти знайдені в кавових зернах, можуть подразнювати шлунок і слизову оболонку тонкої кишки. Це відома проблема для людей, які страждають від виразки, гастриту, синдрому подразненого кишечнику та хвороби Крона.

Печія від кави

Кислотний рефлюкс і печія можуть бути викликані кавою у зв’язку з тим, що вона розслабляє нижній стравохідний сфінктер. Цей невеликий м’яз повинен залишатися щільно стиснутим після прийняття їжі, для запобігання повернення вмісту шлунка назад у стравохід і пошкодження слизової поверхні соляною кислотою.

Кофеїн, що міститься в колі, енергетичних напоях та інших продуктах як відомо, також розслаблює сфінктер стравоходу, але найбільшу шкоду приносить – кава.

Кава як проносне

Вживання кави може стимулювати перистальтику кишечнику. Деякі люди використовують її навмисно в ролі проносного, але є одна проблема. Стимулюючи перистальтику кишечнику за допомогою кави, ми також сприяємо прискоренню спорожнення шлунка, в результаті чого до кінця не перетравлена їда швидко переходить із шлунка в тонкий кишечник. У цьому разі шкода кави полягає в тому, що це ускладнює витяг поживних речовин із їди і збільшує ймовірність появи запальних процесів у шлунково-кишковому тракті, про які ми казали вище. Вживаєте ви каву з кофеїном або без нього, не має ніякого значення, і в тому і в іншому випадку кава чинить проносний ефект та негативно впливає на травлення.

Засвоєння мінеральних речовин і кави

Люди, які п’ють багато кави, можуть відчувати брак мінералів в організмі, навіть якщо вони їдять продукти багаті мінералами або приймають харчові добавки. У цьому разі шкода кави в тому, що цей напій негативно впливає на всмоктування заліза в шлунково-кишковому тракті і сприяє вимиванню кальцію, цинку, магнію та інших важливих мінералів.

Акриламід у каві

Акриламід є канцерогенною речовиною (що викликає рак), що утворюється при обсмажуванні кавових зерен. Що темніші зерна кави, то вищий рівень вмісту акриламіду в них. У США каву було визнано одним із основних (включаючи фаст-фуд) джерел цієї небезпечної хімічної речовини серед усіх продуктів харчування.

Кава, стрес і напруження Велика кількість випитої кави сприяє викиду гормонів стресу – кортизолу, адреналіну і норадреналіну. Ці хімічні речовини збільшують частоту пульсу, кров’яний тиск і психічне напруження. Сплеск гормонів стресу через випиту чашку кави перед їдою перешкоджає процесу травлення. Коли ваша нервова система розбурхана, організм витрачає енергію не за призначенням, в результаті чого енергії на травлення бракує • Більше цікавих новин читай у свіжому номері газети ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост