Втрата пам’яті допомогла жінці зцілитися від раку

32-річна жінка з прогресуючою стадією раку повністю вилікувалася завдяки революційному методу боротьби із захворюванням, при якому використовуються власні клітини організму для подолання ракових.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

У Хелен Уїнн Хьюз з Великобританії діагностували лімфому в 2018 році, коли вона виношувала третю дитину. Медики знайшли в неї пухлину в ділянці грудей розміром із грейпфрут, пише газета ЯСНО з посиланням на Daily Mail.

Восени 2019 року лікарі повідомили їй, що рак більше не реагує на лікування і поширився на кістки, печінку і легені.

“Мені порадили підготувати дітей до гіршого”, – згадує вона.

Після чого британці запропонували спробувати CAR-T-клітинну терапію, яку тільки недавно схвалили в Національній службі охорони здоров’я Великобританії. Метод був останньою надією пацієнтки.

Хьюз провела п’ять тижнів в онкологічному центрі в англійському місті Манчестер. Вона розповіла про побічні ефекти лікування, зокрема тимчасову втрату пам’яті. Після терапії пацієнтка пів року чекала результати лікування.

“Коли лікарі сказали, що я одужала, ми всі розплакалися. Зрештою рак повністю пішов. Я готувалася до гіршого, але CAR-T-клітинна терапія врятувала мені життя”, – сказала вона. Під час CAR T-клітинної терапії використовується химерний антигенний рецептор для розпізнавання злоякісних клітин і їх подальшого знищення. Він являє собою білок, що поєднує в собі фрагменти антитіла, який вибірково зв’язується з певними антигенами, і домени, що активують імунну систему. Т-клітини пацієнта витягають і генетично модифікують, щоб на їх поверхні був химерний антигенний рецептор CAR, який зв’язується з білком CD133 на клітинах гліобластоми. Після модифікації їх знову впроваджують в організм хворого • Більше унікальних життєвих історій читай у свіжому номері газети ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост