АНОНС. Школа – не казарма. Фізично працювати дітей ніхто не має права змусити!

Чи часто вас у школі змушували робити якусь непотрібну вам роботу, не пов’язану з навчанням? Напевно, такі випадки були у житті кожного, пише газета ЯСНО

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Наприклад, я навчалася, коли вже дихав на ладан Союз. Але ще не розвалився… На уроках трудового навчання ми мали робити картонні коробки на пряники, які забирав один із місцевих заводів і платив за це гроші чи то школі, чи то особисто директору. У нас був план – 25 пачок по 50 коробок за урок. Хто не виконував – двійка. Я хоч і вчилася добре, та була великою бунтаркою і влаштовувала вчительці акти непокори, погрожувала взяти палатку і йти на мітинг під мерією. Однокласники мене підтримували. Мені не хотілося працювати на когось, робити непотрібну роботу, від якої боліли пальці. Зараз, коли минуло багато років, про свої дії зовсім не шкодую, адже то була не моя робота! Мене повинні були вчити пекти тістечка, вишивати, а не безкоштовно працювати невідомо на кого. І ще після ремонтів нам давали мити стіни, що я також ненавиділа робити. Взагалі фізична важка робота не є частиною навчального процесу і вона повинна бути забороненою в школі.

Зараз школяркою є моя донька. Якоїсь особливої примусової роботи у навчальному закладі немає…. Єдине – діти прибирають у класі. Звісно, мені це не подобається, адже в школі є прибиральниці, які за це отримують зарплатню. Однак так діти миють класи у всьому Закарпатті. Тож це вже так би мовити усталений процес.

Інша справа, що знайома мені розповіла, що в школі, у якій учиться її син, дітей змушували копати грядки, бо там є шкільний сад. Звісно, хлопчик ніколи раніше не те що в руках сапу не тримав, а бачив хіба що в телевізорі… Тож можна зрозуміти обурення матері, яка заявила, що її сина під час таких псевдоуроків усім класом підняли на сміх. Це – принизливо, образливо і негарно.

Тож чи повинні учні виконувати якусь фізичну роботу у навчальних закладах? • Повний текст читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост