Українці більше не хочуть їздити на заробітки в Росію. Які країни найпривабливіші?

Найпривабливішою країною для роботи серед українців є Німеччина. Натомість популярність Росії поступово падає, пише газета ЯСНО.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Про це йдеться у дослідженні Info Sapiens, яке здійснили на замовлення представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ), пише Громадське.

Так, у Німеччину хочуть поїхати 37% українців, до Польщі — 31%, Чехії — 20%, Італії — 16%, Канади — 11%, Великої Британії — 10%, США — 9%, Іспанії — 7%, а до Ізраїлю та Росії — по 6%.

«Привабливість РФ для трудової міграції з кожним роком знижується», — розповіла представниця Міжнародної організації з міграції Ірина Мидловець, цитує «УНІАН».

Проте рейтинг найпривабливіших країн сильно відрізняється за статтю. Так, серед чоловіків найпопулярнішими є Велика Британія та Канада, а серед жінок — Італія та Іспанія.

18% українців висловили готовність працювати за кордоном без офіційного працевлаштування (у 2019 році таких було 11%).

А 8% готові працювати у замкнених приміщеннях без змоги вільно залишити робоче місце. Два роки тому цей показник становив 5%. Крім того, з 0% до 4% зросла готовність виконувати незаконну роботу.

Більше про опитування

Дослідження провели у вересні-жовтні 2021 року. Фінансову підтримку надавало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Дослідження відбувалося через національне репрезентативне опитування методом особистого інтерв’ю.

У ньому взяли участь 5 228 респондентів. Вибірка репрезентативна для населення, старшого за 14 років, у всіх регіонах України та місті Київ, окрім окупованих територій • Більше цікавого читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост