На Закарпатті планують переходити від суцільних до поступових і вибіркових методів заготівлі деревини
Вперше за останні десять років на Закарпатті відбулась виїзна Всеукраїнська колегія Держлісагентства України.
Голова Державне агентство лісових ресурсів України Юрій Болоховець підкреслив важливість переходу від суцільних до поступових і вибіркових методів заготівлі деревини.
Позитивні ефекти від рубань переформування:
Лісівничо-екологічні: формування багатоярусних, складних за породним складом, кліматично-стійких деревостанів, примноження біорізноманіття;
Економічні: збільшення обсягів заготівлі деревини та стабільність надходження її на ринок, економія коштів порівняно з традиційним лісовирощуванням;
Соціальні: ліс постійно виконує екологічну, економічну та соціальну функції, внаслідок чого мінімізуються ризики виникнення конфліктів з громадами.
Начальник Закарпатського ОУЛМГ Вікторія Білоусова розказала про специфіку лісового господарства регіону. «Основними лісотвірними деревними породами є бук – 59 % відносно площі лісів управління, ялина (смерека) і ялиця – 32 %, дуб – 7,5 %, решта – ясен, явір, в’яз гірський, інші породи», – сказала Вікторія Білоусова.
Вікторія Білоусова: «Лісозаготівля в горах залишається вкрай важкою та небезпечною роботою. На одній з локацій показали колегам-лісівникам як працівники Рахівського лісодослідного господарства трелюють ліс завдяки повітряно-трелювальній установці, яка є екологозберігаючою технікою. Завдяки ній, важкі колоди не тягнуть гірськими схилами і берегами потоків та річок, як це робилося колись і що завдавало непоправної шкоди тонкому і вразливому шарові родючого ґрунту та нищило молоді дерева».
За словами Вікторії Білоусової, за 5 місяців цього року підприємствами Закарпатського ОУЛМГ заготовлено 258,5 тис. м³ лісопродукції (що становить 41% річного плану), з них 92,3 тис. м³ від рубок ГК (що становить 35% річного плану). Заготівля за 5 місяців 2022 року становить 75% до відповідного періоду минулого року.