Близько 400 аптечок пошили закарпатські волонтери від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну

Близько 400 аптечок пошили волонтери в Мукачеві від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Про це розповіла швачка Людмила Гергель.

читай тільки перевірені новини на сайті ЗакарпатПост 🇺🇦 підтримуй своїх 🇺🇦 замовляй рекламу на сайті 🇺🇦 e-mail: [email protected]

Жінка організувала таку діяльність на початку березня. За її словами, допомагати приходять вимушені переселенці, мукачівці та її учні, бо вона проводить курси крою та шиття. Як відбувається процес створення аптечок — дізнавалося Суспільне.

В ательє швачка Людмила Гергель разом з волонтерами з березня шиє аптечки для військових. Приходить сюди допомагати і Тетяна Шпеник. Вона розповіла: “Я працюю щодня на роботі, тому доводилося брати частину роботи додому, й вечорами я декілька годин шила. Я виконувала певні швейні операції, тобто шила те, що могла пошити моя швейна машинка в домашніх умовах”.

“На початку березня я дізналася з Facebook і почала приходити сюди. Я за машинкою не сиділа ніколи. Тут я спочатку кроїла, а потім вже почала шити”, — сказала волонтерка Юлія Кучінка.

З середини квітня допомагає шити аптечки волонтерам і військова Маріанна Плеша.

“Я випадково дізналася, що сюди потрібна тканина. Роздобула, принесла. Того ж дня з фронту хлопці зателефонували й запитали, чи маю хоч одну аптечку. Я зателефонувала пані Людмилі, запитала, чи вона могла б нам пошити. Я казала, що ми можемо купити, але Людмила сказала, що вона не продає, а шиє, тому можу приходити і вона дасть. Так робота затягнулася, що 40 аптечок я передала своїй бригаді і ряду інших бригад, які виконують бойові завдання на фронті”, — розповіла Маріанна Плеша.

В аптечки ставлять також малюнки від дітей та ікони.

“Я малюю сердечка з українською символікою, ставлю їх в аптечки. Туди ж ставлю молитовники та пишу деякі молитви. Мені це подобається робити”, — сказала волонтерка Олександра Гергель.

Організаторка пошиття аптечок Людмила Гергель розповіла: ліки для аптечки їм дають волонтери, а тканину купують. Вона почала шити аптечки, аби допомогти військовим.

“Було дуже багато помилок, бо ми не змогли знайти ні прикладних матеріалів, ні потрібної тканини. З чого було (з підручних матеріалів), з того й шили. Дівчата, котрі мали більше часу й хотіли допомогти, вони тут зупинилися і ми далі почали працювати, почали вдосконалювати цю аптечку. Ми спілкувалися з військовими, вони вносили свої корективи, і так робота покращилася. Зараз я розумію, як вони працюють, де є помилки і загалом, що і як”, — розповіла Людмила Гергель.

Окрім аптечок, волонтери шиють військовим також і підсумки для магазинів.

ЗакарпатПост