За місяць у Мукачеві 64 сім’ї отримали посвідчення багатодітних родин

Протягом серпня у ЦНАП Мукачева 64 посвідчення багатодітної родини.

читай тільки перевірені новини на сайті ЗакарпатПост 🇺🇦 підтримуй своїх 🇺🇦 замовляй рекламу на сайті 🇺🇦 e-mail: zakarpatpost@gmail.com


Які пільги передбачені для багатодітних родин та де можна отримати відповідне посвідчення?

З них 20 посвідчень: «батьків з багатодітної родини», 44 – «дитини з багатодітної родини». Загалом з початку року спеціалісти ЦНАП видали 137 посвідчень багатодітним батькам та 321 посвідчень дітям з таких сімей.

Нагадуємо, що багатодітна сім’я – це сім’я, в якій подружжя перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько чи мати, які проживають разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Пільги щодо плати за користування житлом, комунальними послугами та вартості палива, надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього. Пільги надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Дітям з багатодітних сімей передбачено такі пільги:
👉 безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
👉 щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;
👉 першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
👉 безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронного квитка, який видається на безоплатній основі;
👉 безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

Щоб скористатися цими пільгами, багатодітні родини повинні отримати посвідчення «батьки багатодітної родини» та дітям з шести років – «дитина з багатодітної родини».

Щоб отримати посвідчення батькам потрібно звернутися в Центр надання адміністративних послуг Мукачівської міської ради за адресою площа Духновича 2, повідомляє Мукачівська міська рада.

Закарпатпост