На Закарпатті побувала естонська делегація. Говорили про електронні черги на кордонах


Керівництво Закарпатської ОВА провело зустріч із делегацією Естонської Республіки на чолі з Першим віцеспікером Рійгікогу Хелір-Валдором Сеедером.

дай оголошення/рекламу в газету Закарпатські ОГОлошення 050 222 50 50 • вайбер • 067 666 90 90 • телеграм

Перший заступник очільника області Мирослав Білецький передусім подякував уряду, депутатам та громадянам Естонії за допомогу Україні у війні з РФ.

Учасники обговорили питання, що є важливим не тільки для України, а й для усіх країн ЄС – розв’язання проблеми черг із вантажівок перед пунктами пропуску. Адже кількакілометрові затори на кордонах зачіпають і сусідні держави, їхніх водіїв та вантажі, які вони перевозять. Зокрема, йшлося про стан впровадження експериментального проєкту «Електронна черга перетину кордону» на Закарпатті.

Розпочати імплементацію успішного досвіду Естонії планували на пунктах пропуску області в межах проєкту міжнародної технічної допомоги ще у березні. Агресія РФ завадила та загальмувала цей процес, проте у липні роботу над проєктом було поновлено.

За словами Мирослава Білецького, зараз визначають найбільш оптимальну технічну конфігурацію реалізації сервісу. Планують до кінця року фіналізувати всі документи, необхідні для державної реєстрації проєкту МТД у Секретаріаті Кабінету Міністрів, а вже далі перейти до практичної фази створення сервісу, що має забезпечити управління чергою та прогнозований час перетину кордону вантажівками у пунктах пропуску «Чоп (Тиса)» та «Ужгород». 

«Відрадно бачити готовність наших естонських партнерів допомагати у впровадженні системи електронної черги на всій території країни. Вдячні за рішення зі свого боку вести перемовини зі Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Польщею щодо необхідності синхронізації процесів та запуску такого сервісу і в межах пунктів перетину цих країн», – зазначив Мирослав Білецький.

У зустрічі також узяли участь перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, представник МЗС в Ужгороді Іван Лукачук, керівники профільних департаментів ОВА та інші, повідомляє Закарпатська ОВА.

ЗакарпатПост