Ведення бою, надання меддопомоги та тактична підготовка. Як тренуються нацгвардійці на Закарпатті
Ведення бою, подолання смуги перешкод, надання меддопомоги та тактична підготовка — так тренуються нацгвардійці у Закарпатській області. Військові займаються зі зброєю, технікою, інженерними боєприпасами, а також засобами зв’язку.
До Дня Національної гвардії України, який з 2015-го щороку відзначають 26 березня, військові показали й розповіли Суспільному тренувальний процес службовців.
За словами речника Нацгвардії у Закарпатській області Олексія Куделі, заняття у нацгвардійців триває 6 годин на день. Навчання проводять за стандартами НАТО та проходять кілька курсів підготовки. Готуються військові індивідуально та в групі.
“Це може бути розширений курс підготовки, це може бути початковий курс підготовки. Є обов’язковий курс підготовки, щоб людину підготувати до того, що може її очікувати, тобто кожен військовий має вміти тримати зброю, поводитися з нею, стріляти, прицілюватися, працювати в складі підрозділу. Такі заняття проходять щодня. Військовослужбовці, котрі не залучені до охорони державних об’єктів, або до охорони громадського порядку, проходять ці навчання постійно. Чому? Бо наказ (їхати в зону бойових дій — ред.) може бути будь-якої миті. Тому не буває такого, що людина прийшла, місяць пройшла курс підготовки та все”, — розповів Олексій Куделя.
Після кількох годин тренування, військові мають перерву на обід. Їжу для нацгвардійців готують на польовій кухні.
Фото: Суспільне Ужгород
“Обов’язково мусить бути рідке на обід, друга страва, м’ясо, салат. Це щодня. Першим обов’язково пробує медик страви. Якщо все відповідає смаковим рецепторам, візуально, тоді медик підписує дозвіл, далі підписує черговий, тоді вже можемо подавати цю продукцію особовому складу”, — розповів старший кухар Олександр Дідач.
Фото: Суспільне Ужгород
Під час навчань, нацгвардійці відпрацьовують затримання порушників на блокпості, долають смугу перешкод. Також, бійці тренувалися бійці надавати медичну допомогу пораненому та евакуювати його з поля бою.
Фото: Суспільне Ужгород
“Я навчаю бійців надавати самодопомогу, тобто накладання турнікета на руку й ногу, а також надавати допомогу товаришам у тих випадках, коли це можливо. Найголовніше, щоб вберегти життя на полі бою, потрібно мати відповідні навички, вміння для того, щоб швидко зреагувати, мати якісно складену аптечку, а також вміти користуватися цією аптечкою. Ми цього якраз і навчаємо, щоб вони вміли швидко реагувати, щоб знали, що необхідно скласти в аптечку та як користуватися цими засобами”, — розповіла бойова медикиня Тетяна Реківчак.