Екскерівника митного поста «Мукачево» судитимуть через службову недбалість зі збитками

Закарпатська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо колишнього начальника митного поста «Мукачево» за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

комплексне розміщення реклами: групи, сторінки, сторіси, газети, сайт 050 888 50 50

За даними слідства, обвинувачений не забезпечив організацію належного здійснення митного контролю та виконання підлеглими працівниками митних формальностей. Під його керівництвом інспектори здійснили тіньову оборудку з ухилення від сплати митних платежів. Вони незаконно відкликали електронні митні декларації, що дало змогу оформити товари без сплати суб’єктами господарювання 4,6 млн грн податків до держбюджету.

Попри наявні дані про те, що вантажі завезли в Україні до 1 квітня 2022 року, тобто до вступу в дію норм законодавства щодо пільгового розмитнення, підозрювані проігнорували явні ознаки порушення митних правил і не склали відповідні протоколи.

Замість відмови в оформленні електронних митних декларацій, вони задовільнили заяви власника вантажу про їх відкликання. У подальшому митний режим змінено на «реекспорт» і повторно ввезено товар вже у пільговий період.

Щодо підлеглих працівників митниці раніше до суду вже скеровані обвинувальні акти за фактом зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України).

Водночас прокурор заявив цивільний позов, аби через суд стягнути з обвинуваченого 4 620 301 грн заподіяних збитків, інформує Закарпатська обласна прокуратура.

Досудове розслідування здійснював Шостий слідчий відділ ТУ ДБР, оперативний супровід – Четвертий оперативний відділ ТУ ДБР.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

ЗакарпатПост