Для прикордонниці Христини Луцан улюбленою справою стала кінологія

Дівчина проходить службу у Кінологічному навчальному центрі і уже 4 роки займається підготовкою найменших чотирилапих помічників. В її руках чотирилапа малеча стає справжньою «грозою» усіх контрабандистів.

передплати газету ПОРАДИ на пошті – індекс 91145 – ціну знижено! – рекламуйся в газеті 050 888 50 50

«Я з дитинства мріяла бути кінологом, адже мій тато був кінологом і був для мене прикладом, тож я обрала прикордонну службу, аби продовжити його справу. Кінологія стала моїм захопленням», – говорить кінологиня.

Зараз Христина навчає 4-ти місячну вівчарку Кайзера. Каже, що він дуже розумний та спритний, а ще у нього добре розвинуті пошукові якості, тому в майбутньому він буде допомагати шукати та затримувати порушників державного кордону.

«Найбільше досягнення для мене – це бачити результат своєї роботи, коли мої вихованці з маленького цуценятка стають сильними та надійними охоронцями державних рубежів», – ділиться Христина.

Аби підготувати справжніх, мужніх чотирилапих охоронців, заняття розпочинають уже з двох місяців. З ними займаються у формі гри, вчать долати перешкоди та виконувати перші  команди, а за успішну роботу цуценят заохочують смаколиками та похвалою.

«Як їх можна не любити, – каже кінологиня, дивлячись на свого чотирилапого вихованця, – у мене найвідповідальніша робота, адже цуценята, як діти, тому потребують значно більше уваги та турботи».

Кажуть, що кінологія – не жіноча справа, але Христина руйнує усі стереотипи. Це важка та надзвичайно відповідальна робота, але дівчина з легкістю справляється з нею, адже вона приносить їх справжнє задоволення. А дивлячись на відданий погляд хвостатих вихованців, можна з упевненістю сказати, що малюки в надійних руках досвідченої кінологи ні, повідомляє Західне регіональне управління Держприкордонслужби України.

ЗакарпатПост