Перед судом постануть двоє кліриків УПЦ (МП), яких СБУ викрила на пропаганді комунізму
У ході слідства встановлено, що настоятель храму та священник чоловічого монастиря Хустської єпархії УПЦ (МП) на Закарпатті публічно розповсюджували через інтернет заборонену комуністичну символіку та радянські гасла.
![](https://zakarpatpost.net//zakfiles/uploaded/2024/01/повідомлення-рекламу-вакансії-втрати-замовляйте-в-газетах-Закарпатські-оголошення-та-Робота-Гроші-2.jpg)
Будучи ідеологічними прихильниками комуністичного режиму, вони поширювали пропаганду колишнього срср.
Матеріали справ стосовно зловмисників скеровано до суду. Вони підозрюються у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 436-1 (поширення комуністичної символіки та пропаганда комуністичного тоталітарного режиму) Кримінального кодексу України.
Їм загрожує до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна, повідомляє Управління СБ України в Закарпатській області.
Викриття злочину здійснювали співробітники СБУ в Закарпатській області спільно зі слідчими ГУ Національної поліції в Закарпатській області за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури.
Примітка: Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.