Юдеї всього світу починають відзначати одне з головних свят у році – Песах

Євреї всього світу розпочали відзначати свято Песах, так званий єврейський Великдень. Його святкують не один день, а цілий тиждень. Перший та останній день свята в Ізраїлі – вихідні. А в інших країнах єврейська діаспора має ще один додатковий вихідний, після закінчення Песах.

замовляйте в газети: Закарпатські оголошення, Робота Гроші, Поради ✔️повідомлення, оголошення, вакансії, рекламу • 050 222 50 50, вайбер

Слово «песах» з івриту означає «пройшов». У Біблії описаний період, коли євреї перебували в рабстві у єгиптян, а Фараон відмовився відпустити їх. За це отримав безліч покарань. Одне з найвідоміших – смерть немовлят в кожній родині, в тому числі це торкнулося правителя. Діти євреїв вижили, бо бог «пройшов» повз. Фараон жахнувся і відпустив євреїв, тому свято Песах відзначають на честь звільнення іудеїв від рабства.

Цього року Песах євреї відзначають з 22 до 30 квітня.

Існують особливі традиції святкування цього великого свята для кожної єврейської родини. Увечері в перший день Песах за столом обов’язково збирається вся родина. Вечеря називається «седер» і до неї запрошуються всі нужденні, а також ті, хто не може зустріти свято зі своєю сім’єю з будь-яких причин.

Православний Великдень – свято на честь Воскресіння Ісуса Христа. І хоча, на перший погляд, воно не має нічого спільного з єврейським Песах. Однак, згідно з церковними переказами, ці події сталися в один час. Тому в народі Песах часто називають «єврейським Великоднем».

Підпишіться на наш Телеграм https://t.me/zakarpatpost

ЗакарпатПост