Ужгородський Швейк добрався вже й до Польщі

Днями бравого солдата було встановлено у польському місті Кельце. Зі слів автора Михайла колодка, подібні пам’ятки буде встановлено ще в кількох містах України та Європи.

– Швейк з-поміж усіх міні-скульптур в Ужгороді з’явився третім. До речі, багато-хто каже, що в Кульці ми відкрили ще одного ужгородського Швейка. Це не так. Літературний герой увічнений у скульптурі живе своїм окремим життям. Швейків ми будемо встановлювати у різних містах, про які згадується у книжці Ярослава Гашека. До слова, існують три варіанти співчуття, тобто три версії про те, де і як вбили солдата. Згідно з першою, це зробили матроси у одеській пивній. Саме там ми і також торік встановили Швейка. Що цікаво, у руці він тримає не якусь там гвинтівку, а «кнедлик» – чеську страву із тіста, яку в Закарпатті знають усі, але одеситів це здивувало.

Вони кажуть, що ужгородський Швейк приїхав до них. Ні, це інший солдат. До речі, історію Швейка вивчає мовознавець і гуморист Павло Чучка, ім’я якого теж відоме кожному ужгородцю. Він визначив сім місць, де бував бравий солдат. Зауважу, що фігурка, незважаючи на те, що вона уособлює персонаж, пов’язаний із першою світовою війною, несе мир, у Швейка немає зброї. Саме так у мирі повинні жити й ми, – наголошує zakarpatpost.net скульптор.

Слід зазначити,що польський Швейк є вже восьмим серед аналогічних міні-пам’ятників.

Фото Федора Шандора

zakarpatpost.net

Коментування вимкнено